نائب رییس فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر تهران از قطعی شدن رفتن مسجد جامعی به سازمان اسناد و کتابخانه ملی خبر داد.
فیلم «پنجره» از تولیدات شبکه دو سیما به پانزدهمین دوره جشنواره فیلم داکا بنگلادش راه یافت.
دولت یازدهم از ابتدای کار خود تاکنون در زمینه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، به دنبال تحقق اهداف مبنایی هدفمندی هزینه های عمومی بوده و به جای رویکردهای نمایشی و تبلیغاتی، اجرایی سازی قانون را به منظور بهبود اساسی وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه مورد توجه قرار داده است.
دهم ربیع الثانی سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) کریمه اهل بیت است، بانوی آینه ها که آرامگاه مطهرش در شهر قم میعادگاه عاشقان و دوستداران خاندان نبوت و مرکزی برای ترویج و گسترش آموزه های دینی به شمار می رود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: 6 میلیارد نفر از بیش از هفت میلیارد جمعیت جهان به فضای مجازی مرتبط و متصل هستند و با وجود این فضا محدودیت جغرافیایی و زبانی از بین رفته است و به همین دلیل کارکرد روابط عمومی ها دیگر به معنای عامه قبلی نیستند.
معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: رویکرد مدارس به سوی فناوری شایسته است، اما باید مراقب بود که مدارس به مرکز خرید کالاهای خارجی تبدیل نشود.
یزد – ایرنا- عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : زمانی می توان به تاثیر کار فرهنگی امیدوار شد که برمبنای نیازسنجی درست از جامعه هدف و شبکه های ارتباطی موجود در جامعه انجام گیرد.
حضرت فاطمه معصومه(س) بانویی از جنس ملکوت و از تبار عش آل محمد(ص) است که حرم ملکوتی آن حضرت در دل کویری شهر قم، پناهگاه دلباختگان و عاشقان اهل بیت(ع) شده است و در روایت های مختلفی از امامان معصوم، بهشت را وعده زیارت زائران ایشان داده اند.
'همیشه او، همه جا او' کتابی با مضمون خداشناسی به قلم محسن چینی‌ فروشان که به تازگی با تلاش انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وارد بازار نشر شده است.
«از فرانکلین تا لاله زار» عنوان کتابی درباره زندگی همایون صنعتی زاده نویسنده، ‌ناشر و مترجم ایرانی است که انتشارات ققنوس آن را به تازگی منتشر کرده است.
جشنواره بین المللی فیلم فجر در دوره های گذشته، اثری شاخصی را به عنوان فیلم برگزیده و شایسته دریافت سیمرغ بلورین معرفی کرده است.
یکشنبه, 19 دی 1395 ساعت 10:37

کتاب های پرفروش کدامند؟

41 عنوان کتاب از 25 ناشر در فهرست کتابهای پرفروش بازار نشر در هفته گذشته قرار گرفتند.
یکشنبه, 19 دی 1395 ساعت 10:14

پیش خرید، روی هـوا

روزنامه قانون در گفت و گو با ابراهیم امینی حقوقدان و وکیل دادگستری نوشت: پیش‌فروش ساختمان را شاید بتوان جزیی جدانشدنی از معاملات مسکن دانست. با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و همچنین مشکلات اقتصادی و رکود حاکم بر بازار مسکن، بسیاری از افراد توان خرید مسکن را نداشته برای همین طی سال‌های قبل و در دهه 80 بازار پیش‌فروش مسکن داغ شد؛ به طوری که پیش فروش واحدهای آپارتمانی جای خود را در میان معاملات دیگر باز کرد.
یکشنبه, 19 دی 1395 ساعت 09:46

این گروه خشن

روزنامه شرق در گزارشی به قلم زینب اسماعیلی، نوشت: کمتر از دو هفته دیگر به استقرار تیم دونالد ترامپ در کاخ سفید مانده است. نام‌هایی که تاکنون از کابینه دونالد ترامپ معرفی شده‌اند، تقریبا همگی ترسناک هستند و علاوه بر اینکه باید نگران بود آنها با منطقه خاورمیانه و ایران و برجام چه خواهند کرد، باید نگران بود که آنها در جهان چه خواهند کرد.
یکشنبه, 19 دی 1395 ساعت 09:27

حسابـرس بی کتاب

روزنامه قانون از وضعیت حسابرسی های شهرداری به ارایه گزارشی پرداخت و نوشت: موضوع حسابرسی شورای شهر از شهرداری تهران با چالش‌ها و بحث‌های زیادی مواجه است. به لحاظ قانونی شهرداری باید در قبال آن‌چه که انجام می‌دهد و هزینه‌هایی که صرف می‌کند گزارش کاملی به شورای شهر برای بررسی محول کند.
«شغل جدید، تصادف ساختن!»، «آموزش طوطی وار جای تربیت پژوهشگر»، «زد و بند در تحقیقات دانشگاهی»، «اصلاح‌طلبان شرطی برای روحانی نگذاشته‌اند»، «نقد ادبی ظرفیت انسان‌ها برای مدارا را بیشتر می‌کند»، «مواظب فرار سیاستمداران به عربستان باشیم»، «خطر حذف یارانه در کمین آرای روحانی» و «بن‌بست لیست‌دروغ شورای شهر!» از مهم ترین موضوع های اختصاصی روزنامه آرمان در شماره یکشنبه 19 دی محسوب می شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی گفت: این سازمان در سیاست های برنامه تحول نظام سلامت همراه و یاور دولت بوده و در تعهدات و اجرای کتاب تعرفه های پزشکی همگام با این برنامه حرکت کرده است.
یکشنبه, 19 دی 1395 ساعت 08:34

پیشنهاد مدل دو حزبی

روزنامه اعتماد در گزارش صفحه احزاب نوشت: فضای سیاسی ایران برای بازیگران عرصه سیاست مطلوب نیست. این را از اصولگرا و اصلاح‌طلب همه می‌دانند. اما راه‌حل چیست؟
یکشنبه, 19 دی 1395 ساعت 08:22

رویدادهایی که امروز خبری می شود

نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه، آغاز کنفرانس بین المللی روابط عمومی ها، نمایشگاه توانمندی های بخش تعاون، تظاهرات در تونس به دلیل بازگشت تروریست ها به این کشور و برگزاری دومین همایش یک روزه سعدی و کنفوسیوس در چین از مهم ترین رویدادهای امروز (یکشنبه) ایران و جهان است که از سوی خبرنگاران و عکاسان ایرنا پوشش خبری داده می شود.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو با تاکید بر اینکه تولیدات شرکت های دانش بنیان با وجود تحریم ها رونق گرفت گفت: گام هایی خوبی توسط متخصصان ایرانی در حوزه صنعت برداشته شده است و تحریم تولیدکنندگان داخلی را بر آن داشت تا در شرایط سخت به خود اتکا کنند .
نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف کردند تمهیدات قانونی لازم به منظور امنیت شغلی اصحاب فرهنگ و هنر را در نظر گیرد.
شنبه, 18 دی 1395 ساعت 17:02

عکس فوری از ایران

اگر قرار بود از داشته ها و توانمندی های 101 هزار و 591 روستا و آبادی ایران دیدن کنید چقدر زمان لازم بود؟ یا اگر می خواستید از این 22 میلیون و 635 هزار نفر، یک عکس فوری دسته جمعی بگیرید چه راهی داشتید؟همه اینها در دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان ممکن شده است.
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: باید قرآن کریم از مهجوریت خارج شود و برای ترویج آموزه های کلام وحی تلاش کنیم.
دفتر آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در نامه ای از اقدام خانم «ایلهان»، نماینده پارلمان ایالتی آمریکا که مراسم تحلیف را با قرآن مجید به جا آورده بود، قدردانی کرد.
صفحه11 از674

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار