چهارشنبه, 20 ارديبهشت 1396 ساعت 14:02

سرانه مطالعه دانش آموزان بسیار اندک است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه برپایی نمایشگاه کتاب در افزایش سرانه مطالعه مردم تاثیر بسزایی دارد، سرانه مطالعه دانش آموزان را بسیار پایین ذکر کرد.
به گزارش ایرنا از دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حامد علامتی در حاشیه بازدید از سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب یک فرصت مغتنم برای ترویج فرهنگ کتابخوانی است، گفت: نمایشگاه کتاب سهم بسزایی در ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای شاخص‌های کتابخوانی دارد.
وی با بیان اینکه کتاب یار مهربان زندگی انسان و عامل تعالی ا‌ست، ابراز داشت: نمایشگاه کتاب نسل جوان و بویژه دانش آموزان را به مطالعه و انس با کتاب که سرمایه بزرگ بشری و مهمترین عامل فرهنگ سازی و ترقی کشور است، ترغیب و تشویق می‌کند.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه مطالعه هنوز در میان ایرانیان بویژه دانش آموزان عادت نشده و این مساله در میزان سرانه مطالعه نمایان است،‌ یادآور شد: دانش آموزان به عنوان آینده سازان نیاز به مطالعه و کتابخوانی دارند اما به نظر می رسد هنوز این مساله در مدارس مورد توجه قرار نگرفته است.
علامتی خاطر نشان کرد: شاهد افزایش نرخ بی رویه گرایش نوجوانان به فضای مجازی هستیم که باید سعی کنیم با تشویق آنان به مطالعه کتب درسی و غیردرسی از سهم گرایش شبکه های مجازی کاسته و به سهم کتابخوانی اضافه شود.
وی اضافه کرد: از آنجا که فرهنگ کتابخوانی در جامعه ما جایگاه خود را به دست نیاورده و از وضعیت نامطلوبی برخوردار است، لذا باید برای ایجاد رغبت و عادت در کودکان و نوجوانان به مطالعه و کتابخوانی چاره ای جدی بیندیشیم.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اظهار امیدواری کرد نمایشگاه هایی از این نوع، تاثیر بسزایی در ارتقای سرانه مطالعه مردم و ترقی کشور داشته باشد.
سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهرا از 13 تا 23 اردیبهشت ماه در شهر آفتاب برپا است.
فراهنگ ** 1883 ** دریافت کننده: مریم جلوداران * انتشار: امید غیاثوند

اطلاعات تکميلي

خواندن 1889 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار