چهارشنبه, 20 ارديبهشت 1396 ساعت 13:59

هاشمی: 21هزار و 500 خانه بهداشت در دولت تدبیرو امید ساخته،تجهیز و تعمیر شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زاهدان گفت: 18 هزار خانه بهداشت در دولت تدبیر و امید تجهیز و تعمیر و سه هزار و 500 خانه بهداشت نیز ساخته و بهره برداری شده است.
به گزارش ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی روز سه شنبه در مراسم افتتاح 220 طرح بهداشتی درمانی سیستان و بلوچستان به صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس در تالار بوعلی دانشکده دندانپزشکی زاهدان اظهار داشت: راه اندازی چهار هزار پایگاه بهداشتی و سه هزار مرکز جامع سلامت و تحقق وعده دسترسی به پزشکان در مناطق مختلف کشور از جمله سیستان و بلوچستان از دیگر اقدامات این دولت است.
وی افزود: مراکز جامع سلامت محلی در کنار پزشک، دندان پزشک، مراقب سلامت، ماما، روانشناس و مسئول تغذیه به مردم خدمات ارائه می کنند که ساخت هر کدام از این مراکز هزینه زیادی برای دولت داشته است.
وی تاکید کرد: دسترسی راحت تر به پزشک کار دیگری بود که در دولت تدبیر و امید محقق شد به طوری که اکنون 100 درصد مراکز بهداشتی و درمانی سیستان و بلوچستان پزشک دارد و تعدادی پزشک نیز در نوبت برای خدمت هستند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: سیاست گذاری دولت در مسیری بود که بر خلاف سال های قبل که این استان مشکل کمبود پزشک داشت اکنون نه تنها پزشک مراکز درمانی مناطقی چون سیستان و بلوچستان تامین شده بلکه تعدادی پزشک برای ارائه خدمت در این استان در نوبت قرار دارند.
وی گفت: 20 سال از تصویب قانون بیمه کردن ایرانیان گذشته و حتی در بهترین شرایط اجرا نشده بود اما دولت یازدهم با مشکلات اعتباری که داشت 11 میلیون نفر از مردم کشور را بیمه کرد.
هاشمی اظهار داشت: امروز 220 پروژه در ادامه کارنامه خدمات دولت در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید که باید از تلاش همه دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان این استان برای نزدیک شدن دولت به هدفش که همان کمک به محرومان، مستضعفان و مرزنشینان است قدردانی کنم.
وی افزود: تا کنون که حدود سه سال از اجرای طرح تحول نظام سلامت می گذرد 6 بیمارستان علاوه بر بیمارستان 35 تختخوابی میرجاوه که امروز افتتاح شد در زهک، هیرمند، زابل، نیکشهر، راسک و زاهدان به بهره برداری رسیده و بیمارستان های متعددی نیز در دست طراحی و اجراست.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مهم احترام به مردم و توسعه خدمات درمانی و بهداشتی است بر این اساس بیش از 500 پروژه تقریبا تا کنون در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسیده و 400 پروژه دیگر نیز در دستور کار داریم که امیدواریم بتوانیم 50 درصد آنها را تا قبل از پایان دولت به بهره برداری برسانیم.
وی افزود: تحقق این مهم پول و اعتبار می خواهد با این وجود دولت یازدهم حتی در بدترین شرایط نگاهش را از موضوع سلامت برنگرداند، بهبود شاخص های بهداشتی کار بزرگی است که رئیس جمهوری قول داد و محقق کرد.

** بغض ترکیده وزیر بهداشت از بی مهری ها
وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: خدا از سر تقصیراتشان نگذرد دلم نمی خواست این را امروز مطرح کنم خیلی ها ما را در تهران در رسانه هایشان که از پول بیت المال ارتزاق می کنند اذیت کردند که این دولت پول پاشی کرده و پول را داده به دکترها این درحالی بود که در همین سیستان و بلوچستان حقوق یک پزشک 14 میلیون ریال بود و در سراوان سال 92، 50 میلیارد ریال (پنج میلیارد تومان) کل اعتبار شهرستان بود در عین حال اسم خود را مهرورز می گذاشتند.
وی خاطر نشان کرد: با تلاش دولت یازدهم 24 پزشک ایرانشهر به 150 پزشک تبدیل شدند و مردم جنوب سیستان و بلوچستان از خدمات مختلف بهداشتی و درمانی استفاده می کنند و در زابل 100 متخصص در کنار فوق تخصص های متعدد در حال خدمات رسانی هستند و در دانشگاه علوم پزشکی زابل فوق تخصص تربیت می شود.
وی ادامه داد: در ایرانشهر تنها 18 ماما وجود داشت که اکنون به حدود 80 ماما رسیده است.
وزیر بهداشت و درمان تاکید کرد: اگر با همین آهنگی که این دولت آغاز کرده خدمات رسانی تداوم یابد در 10 سال آینده حتما به شرایط مطلوب دست پیدا می کنیم.
وی گفت: آنانی که ما را متهم می کنند که برای افراد محروم کاری نکردیم دلیلش این است که اصلا پایشان را به مناطق محروم و دورافتاده استان هایی مانند سیستان و بلوچستان نگذاشتند و دولت را محکوم می کنند که برای محرومان کاری نکرده و ما اشرافی هستیم.
وی افزود: من یکی از وزرای دکتر روحانی هستم و امروز اعلام می کنم هر کدام از افرادی که ادعا می کنند بیایند در حضور ملت صحبت کنند ببینیم آنان چی دارند و ما چی داریم و از کجا آورده ایم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: من از آنجایی که خود را می شناسم از روزی که آغاز کردم خوب خوانده ام بیایند سوادشان را در دنیا، منطقه و ایران و سابقه جنگ، جانبازی و شهدایشان را با ما مقایسه کنند و یک ذره خجالت بکشند.
وی افزود: در طول 3،5 سال گذشته یک ساعت هم همسر من، بچه، برادر و خواهرم از ماشین بیت المال استفاده نکردند و محال است که بتوانند نشان دهند که حتی یک نفر از بستگان درجه دهم من استخدام شده و امتیازی گرفته باشد.
وی ادامه داد: اگر پای حساب و کتاب رسید بگذارید ما هم حرف بزنیم و متهم نکنید دولت را، من از کلیت دولت دفاع می کنم و حرفم این است که نگذاریم کسانی که می خواهند برای این ملت خدمت کنند ناامید شوند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شما بعضی هایتان حرف می زنید اما به خدا اگر قیامت را قبول داشته باشید، زیرا فردی که از خدا بترسد در اظهار نظر و صحبت کردنش اخلاق را رعایت می کند و تهمت نمی زند.
هاشمی افزود: این دولت که ما هستیم همه وجودمان خدمت بوده و حداقل ذهنیتمان این بوده که خدمت کنیم در دوران دانشجویی درس را ول کرده و 37 سال پیش آمدم به قصرقند این استان و به مردم خدمت کردم حالا ما اشرافی و شما خدمتگزار محرومان می شوید.
وی گفت: هر فردی بیاید لیاقت خودش را بگوید چرا بقیه را تخریب می کنید با تخریب بقیه شما به جایی نمی رسید زیرا نظام طبیعت سرشتش در راستی، درستی و پاکی است.
وی افزود: در عین حال علاوه بر خدماتی که در مناطق محروم انجام شده تلاش کردیم حداکثر استفاده از نیروهای منطقه ای و بومی در حوزه بهداشت و درمان صورت گیرد و آنچه دستاورد این دولت است اول با لطف خداوند دوم اراده مردم و سوم از خودگذشتگی همکارانمان بدست آمده است.
وی گفت: سیاست کلی نظام و دولت محرومیت زدایی و کمک به نیازمندان است که خوشحالیم در پیشگاه عدل الهی کارنامه مان از این بابت سیاه نیست و آنچه از دستمان برآمده کوتاهی نکردیم.
به گزارش ایرنا دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ششمین سفرش به سیستان و بلوچستان به اتفاق شماری از معاونان و مسئولان این وزارتخانه امروز /سه شنبه/ 19 اردیبهشت به منظور افتتاح بیش از 200 طرح بهداشتی و درمانی در سراسر این استان وارد زاهدان شد.
سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت و 19 شهرستان و 187 هزار و 502کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.
3042**6081
خبرنگار: محدثه حیدری گرجی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1583 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار