پنج شنبه, 16 دی 1395 ساعت 15:30

سرمایه گذاری پنج میلیارد دلاری برای طرح های آبیاری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: پنج میلیارد دلار از دو سه سال گذشته با همکاری وزارت جهاد کشاورزی در زمینه طرح های آبیاری در کشور انجام شده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا محمد حاج رسولی ها در حاشیه چهارمین نشست کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران و ضمن تقدیر ازا عضای کمیته یاد شده افزود: اکنون یک و نیم میلیارد دلار از این سرمایه گذاری در طرح های آبیاری خوزستان در حال انجام است.
وی خواستار حضور جدی تر کمیته ملی آبیاری و زهکشی در ارایه طرح های عملیاتی برای استفاده در این سرمایه گذاری شد.
حاج رسولی ها تاکید کرد: کمیته ملی آبیاری و زهکشی باید تبدیل به اتاق فکری برای وزارت نیرو شود.
مهرزاد احسانی به عنوان دبیر کل جدید کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران از سوی رحیم میدانی ، معاون وزیر نیرو تعیین شد.
وی کمیته ملی آبیاری وزهکشی را یکی از بخش هایی دانست که از قدمت نیم قرنی در کشور برخوردار است و خاطرنشان ساخت: کمیته یاد شده باید به صورت جدی تر وارد ارایه طرح ها و برنامه های عملیاتی شود.
حاج رسولی ها انتظارکمیته ملی آبیاری و زهکشی از دولت را حمایت و پشتیبانی ذکر کرد و گفت:آنها خواهان این هستند که اتاق های فکری که اکنون در وزارت نیرو شکل گرفته است به کمیته ملی واگذار شوند.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب خواسته دیگر این نهاد را دخیل کردن خود کشاورزان در کارگروه های این کمیته ذکر کرد و افزود: همچنین آنان خواهان این امر هستند که کمیته که اکنون 10 کارگروه دارد درکل کشور شکل بگیرد.
وی با بیان این که کمیته مذکورچاپ نشریات زیادی را انجام داده که مورد استفاده نیزقرار گرفته است این مطلب را هم یادآورشد که اکنون نزدیک به 300 عنوان کتاب و نشریه چاپ کرده اند که از آنها استفاده می شود.
حاج رسولی ها تاکید کرد:اگر قرار است برنامه ششم توسعه کشور تدوین شود باید کمیته های این چنینی پیشنهادات خود را ارایه دهند تا مورد استفاده قرار گیرد.
وی ادامه داد: یکی از نکاتی که در یک دهه اخیر در بخش آب کشور رخ داده است و با عناوین مختلف مانند کاهش منابع آب تجدید پذیر وبحران آب های زیرزمینی مطرح می شود این است که باید کاهشی در مصرف ایجاد شود .
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب گفت:حفظ سطح زیر کشت تولیدات کشاورزی در بحث امنیت غذایی بسیار با اهمیت است بنابراین بهترین راهکار کمک به منابع آب مدیریت در مصرف است.
وی گفت: کمیته ملی آبیاری و زهکشی می تواند با برنامه ریزی صحیح رسیدن به مدیریت مصرف را ممکن کند.
چهارمین نشست سالیانه کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران بعد از هشت سال وقفه امروز در محل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزارشد.
اقتصام**2078**1776
خبرنگار: محمد مهدی بهرامی ** انتشاردهنده: لیلا خطیب زاده

اطلاعات تکميلي

خواندن 1570 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار