یکشنبه, 12 دی 1395 ساعت 14:00

سخنرانی رضا داوری‌اردکانی و سید‌جواد طباطبایی درباره ایران به همراه رونمایی از جشن‌نامه فیلسوف سیاست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نشست تاملی درباره ایران با عنوان «ایران همین جا است که ایستاده‌ایم» به همراه رونمایی از جشن‌نامه جواد طباطبایی با نام «فیلسوف سیاست» پانزدهم دی در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

در این نشست که از سوی نشر فلات، نشریه سیاست‌نامه و انجمن علوم سیاسی ایران برگزار می‌شود، رضا داوری‌اردکانی، سید‌جواد طباطبایی و حکمت‌الله ملاصالحی به سخنرانی درباره وجوه مختلف توجه به «ایران» به مثابه یک مساله فلسفی و سیاسی می‌پردازند. در بخش دیگر این نشست ‌احمد نقیب‌زاده و داود فیرحی اعضای هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران درباره تاثیرات حضور سید‌جواد طباطبایی در این دانشکده در اواخر دهه 60 و اوایل دهه70 سخنرانی خواهند کرد. در پایان این نشست نیز از جشن‌نامه سیدجواد طباطبایی «فیلسوف سیاست» و همچنین مجموعه مقالات او با عنوان «فلسفه و سیاست» رونمایی خواهد شد.

«فلسفه و سیاست» شامل مجموعه مقالات و گفت‌وگوهای منتشرشده سیدجواد طباطبایی است که در بازه‌ای 20‌ساله، از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۸۳ خورشیدی در نشریات ایرانی منتشر شده است. در این کتاب نوشته‌هایی در سه بخش «اسلام و ایران»، «فلسفه‌ هگل» و «سنت و تجدد» تدوین شده است. علاقه‌مندان می‌توانند چهارشنبه پانزدهم دی ساعت 15 جهت شرکت در این نشست به آدرس خیابان استاد نجات‌اللهی (ویلا)، نبش خیابان ورشو، پلاک دو مراجعه کنند. همچنین حضور در این برنامه برای عموم دانشجویان و پژوهشگران آزاد است.

منبع:فرهیختگان

اطلاعات تکميلي

خواندن 1050 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار