یکشنبه, 12 دی 1395 ساعت 12:11

سواد رسانه ای به روش های نوین در مدارس در حال آموزش است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: انتقال مفاهیم سواد رسانه ای با روش های نوین به دانش آموزان مدارس در حال انجام است.
علی زرافشان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج افزود: سواد رسانه ای با تلاش سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش به عنوان یک برنامه درسی ملی به تصوب شورای عالی این وزارتخانه رسیده و در دستور کار قرار گرفته است.
وی بیان کرد:آموزش و پرورش براساس تجربه موفق'بخوانیم و بنویسیم' که در آن ضمن آموزش خواندن و نوشتن به مهارت های جانبی دانش آموزان مثل سواد بصری توجه دارد اکنون نیز موضوع آموزش سواد رسانه ای را مورد توجه قرار داده است.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش به سرعت تغییرات علمی و تکنولوژی اشاره و خاطرنشان کرد: اکنون دنیا به این می اندیشد که آموزش و پرورش آینده چگونه خواهد بود.
زرافشان گفت: گزارش یونسکو در این زمینه حاکی ازآن است که آموزش و پرورش آینده به حداقل آموزش(مثلا خواندن و نوشتن) خواهد پرداخت و آموزش های جانبی و مهارتی بسیار پررنگ پیگیری می شود.
وی یاد آور شد: کتب درسی جدید به نوعی به مطالبه برنامه درسی ملی و سند تحول بنیادین پاسخ می دهد تا دانش آموز را برای زندگی در جامعه آماده کند.
وی تصریح کرد: در کتاب سواد رسانه ای مطالبی مطرح شده تا دانش آموز امروز علاوه بر زندگی در دنیای حقیقی بتواند وقت بیشتری را در دنیای مجازی بگذراند لذا باید دانش آموز به سواد رسانه ای مجهز شوند.
زرافشان اضافه کرد: کار سواد رسانه از دوره ابتدایی با درس تفکر و پژوهش آغاز شده و اکنون این درس به طور خاص در پایه دهم خود را نشان داده است زیرا معتقدیم دانش آموزان باید به سواد رسانه ای مجهز باشند.
وی تصریح کرد: امروز نیز درس محیط زیست که یکی از چالش های جامعه به شمار می رود مورد توجه ویژه در مدارس قرار گرفته است.
این مسئول افزود: در موضوع سلامت که جنبه پیشگیرانه دارد، برای افزایش آگاهی بهداشتی با صرف هزینه کمتر درمان مورد توجه خاص قرارگرفته است.
2819/ 6155 خبرنگار: مهین مالمیر انتشار دهنده: محمد عزیزپور

اطلاعات تکميلي

خواندن 1014 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار