شنبه, 11 دی 1395 ساعت 12:42

فراخوان طرح تدوین کلان استاندارد ملی کتابخانه‌های عمومی ایران منتشر شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فراخوان «طرح تدوین کلان استاندارد ملی کتابخانه‌های عمومی ایران» با هدف ایجاد یک سند به منظور سامان ‌دهی خدمت کتابخانه‌های عمومی در کل کشور منتشر شد.
به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، دفتر برنامه‌ریزی این نهاد با انتشار این فراخوان از انجمن‌های علمی، گروه‌های آموزشی و دیگر اشخاص حقوقی دعوت کرد تا پروپوزال‌های خود را مطابق با «فراخوان طرح (RFP) تدوین استاندارد کتابخانه‌های عمومی ایران» تا 30 دی به نشانی تهران، میدان فاطمی، خیابان جویبار، کوجه نوربخش، پلاک 31، دفتر برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اداره استاندارد و یا رایانامه این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.
در بخشی از این فراخوان با اشاره به الزامات زمانی بررسی طرح‌های ارسالی آمده است: محدودیت زمانی برای انجام طرح حداکثر 18 ماه (از زمان انعقاد قرارداد) است و پیشنهاد دهندگان حداکثر یک ماه پس از دریافت RFP (متن حاضر) فرصت دارند پروپوزال خود را تنظیم و به نشانی دفتر برنامه ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور - اداره استاندارد ارسال کنند.
در بخش پایانی این فراخوان آمده است: حداکثر پس از 20 روز کاری از دریافت پیشنهاد، نتیجه داوری به اطلاع پیشنهاد دهندگان خواهد رسید.
بر اساس این گزارش، ایجاد سندی به منظور سامان‌دهی خدمت کتابخانه‌های عمومی در کل کشور، ترویج و تشویق ارائه‌‎دهندگان خدمت کتابخانه به استانداردسازی و بهبود خدمات بر اساس سطح مطلوب، رعایت عدالتِ ارائه خدمات به مخاطبان در کتابخانه‌های عمومی بر اساس چارچوب مدون و در دسترس از جمله اهداف طرح یاد شده است.
از دیگر اهداف طرح تدوین کلان استاندارد ملی کتابخانه‌های عمومی ایران می توان به کمک به برخی از فرایندهای برنامه‌ریزی نهادها و سازمان‌های متولی کتابخانه‌های عمومی از جمله نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و رسیدن به فرایندی مطلوب در تدوین استانداردهای کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد.
تهیه «کلان استاندارد ملی کتابخانه‌های عمومی ایران» بر اساس «قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور» یکی از وظایف نهاد کتابخانه‌ها است و تدوین این طرح با توجه به نیاز کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشور به تدوینِ استانداردهایی که حاوی معیارهایی در سطح ملی باشد، انجام می شود.
متن کامل فراخوان در پایگاه اینترنتی نهاد کتابخانه های عمومی کشور موجود است.
فراهنگ**1880**1027**دریافت کننده: پروین اروجی** انتشار دهنده: دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1377 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار