جمعه, 10 دی 1395 ساعت 18:30

آثار برتر دومین سالانه هنر کتاب طراحی ایران معرفی شدند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آثار برگزیده و شایسته تقدیر دومین سالانه هنر کتاب طراحی ایران (نشان شیرازه) در خانه هنرمندان معرفی شدند.
به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا ، آئین اختتامیه دومین سالانه هنر طراحی کتاب ایران (نشان شیرازه 1395) با برگزاری آثار برگزیده و شایسته تقدیر در تالار جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران در تهران برگزار و آثار برگزیده و شایسته تقدیر این نشان به شرح زیر معرفی شدند.
** بخش کتاب‌های تصویری گروه سنی خردسال و کودک:
اثر برگزیده: کتاب 'خانه‌ام کجاست' از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (با اهدای نشان شیرازه، دیپلم افتخار و جایزه نقدی) به کوروش پارسانژاد به عنوان مدیر هنری، شیده زوین به عنوان طراح گرافیک متن و رضا دالوند به عنوان تصویرگر. دیپلم افتخار هم در این بخش به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان ناشر به نورا حق‌پرست اعطا شد.
اثر شایسته تقدیر: کتاب 'اژدهای عینکی کله ارّه‌ای' از شرکت انتشارات علمی و فرهنگی (کتاب‌های پرنده آبی) لوح تقدیر و هدیه سالانه به مریم یکتافر به عنوان تصویرگر اهدا شد. کتاب «خوشمزه می‌خواهد» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که لوح تقدیر و هدیه سالانه به سمانه قاسمی به عنوان تصویرگر اعطا شد.

**بخش کتاب‌های مصور در گروه سنی نوجوان:
اثر شایسته تقدیر: کتاب 'می‌ترسم یادت برود دوستم داشتی' از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اهدای لوح تقدیر و هدیه سالانه به علیرضا پورحنیفه به عنوان طراح گرافیک.

**بخش کتاب‌های غیرتصویری در گروه سنی جوان و عمومی:
اثر برگزیده: کتاب 'جوانی‌ها' از انتشارات بیدگل (با اهدای نشان شیرازه، دیپلم افتخار و جایزه نقدی) به سیاوش تصاعدیان طراح جلد و گرافیک متن و دیپلم افتخار و هدیه سالانه به نشر بیدگل (عماد شاطریان) اهدا شد.

**بخش کتاب‌های علمی و آموزشی گروه سنی جوان و عمومی:
اثر برگزیده: کتاب 'عکس و دیدن عکس' از انتشارات بیدگل با (اهدای نشان شیرازه، دیپلم افتخار و جایزه نقدی) به سیاوش تصاعدیان به عنوان مدیر هنری و طراح گرافیک و دیپلم افتخار و هدیه سالانه به نشر بیدگل به (عماد شاطریان)

**بخش کتاب‌های گنجینه گروه سنی جوان و عمومی:
اثر برگزیده: کتاب 'شهر هرت' از انتشارات مثلث با (اهدای نشان شیرازه، دیپلم افتخار و جایزه نقدی) به حبیب ایلون به عنوان طرح جلد و گرافیک متن و دیپلم افتخار و هدیه سالانه به نشر مثلث (نیما سلیمی)

**بخش کتاب‌های نفیس گروه‌ سنی جوان و عمومی:
آثار برگزیده: کتاب 'قرآن بایسنقری' از انتشارات آستان قدس رضوی کتابخانه و موزه ملک با (اهدای نشان شیرازه، دیپلم افتخار و جایزه نقدی) به مجید فدائیان به عنوان مدیر هنری و عکاس، مرجان جلالی طراح گرافیک جلد و متن و دیپلم افتخار و هدیه سالانه به مؤسسه چاپ و نشر آستان قدس رضوی (مسعود فرزانه)

گروه اجزای کتاب:
آثار برگزیده: در بخش طراحی 'موتیف‌های متن در همه گروه‌های سنی' کتاب 'قواعد خوردن: راهنمای غذای سالم' از نشر مثلث با (اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی) به حبیب ایلون به عنوان طراح موتیف‌های متن
در بخش طراحی جلد در گروه سنی نوجوان، جلدهای سه‌گانه 'مجموعه گنجینه حکیمی' از انتشارات به‌نشر با (اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی) به امیر مفتون به عنوان طراح و تصویرگر
در بخش طراحی یونیفرم جلد در گروه سنی جوان و عمومی، کتاب «مجموعه شعر امروز» از انتشارات سوره مهر با (اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی) به محمود حسینی برای طراحی یونیفرم جلد مجموعه
در بخش صفحه‌آرایی در گروه سنی جوان و عمومی، کتاب «امیرکبیر و ناصرالدین‌شاه» از انتشارات کتاب رایزن، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به علیرضا احمدی برای طراحی صفحات و صفحه‌آرایی اعطا شد.

آثار شایسته تقدیر:
در بخش صفحه‌آرایی گروه سنی جوان و عمومی، کتاب 'فرهنگ‌نامه زنان ایران و جهان از انتشارات ارتباط نوین' دیپلم افتخار به بهرام عفراوی برای صفحه‌آرایی.
در بخش مدیریت هنری در همه بخش‌ها دیپلم افتخار به مجید زارع به عنوان مدیر هنری اعطا شد.
در بخش ناشران حامی کتاب‌آرایی، نشان شیرازه، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به رضا هاشمی‌نژاد مدیر مسئول نشر افق به دلیل تعداد چشمگیر آثار پذیرفته شده در این رویداد و سرمایه‌گذاری و ترویج کتاب‌آرایی به عنوان برترین ناشر و همچنین لوح تقدیر به نیما سلیمی مدیر مسئول نشر مثلث به دلیل سرمایه‌گذاری و ترویج کتاب‌آرایی به عنوان ناشر تقدیر شده حامی کتاب‌آرایی، اعطا شد.
فراهنگ* 1085* 1701
دریافت کننده: ناهید پورمند* انتشار دهنده: حمید قدیمی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1258 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار