چهارشنبه, 01 دی 1395 ساعت 14:29

بزرگداشت آیت الله واعظ زاده در مسجد نور تهران برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله محمد واعظ زاده خراسانی نخستین دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با حضور شخصیت های فرهنگی و مقام های کشوری و لشکری در مسجد نور برگزار شد.
مرحوم آیت الله واعظ زاده نایب رییس اتحادیه علمای مسلمان و عضو شورای عالی تقریب مذاهب بامداد یکشنبه 28 آذر در سن 91 سالگی در مشهد دار فانی را وداع گفت.
به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار معارف ایرنا، در این مراسم آیت‌الله محسن اراکی دبیر کل مجمع تقریب، آیت‌الله محمد امامی کاشانی، حجت الاسلام رحمانی رییس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، حجت‌الاسلام سید مصطفی میرلوحی عصو هیات امنای دانشگاه امام صادق (ع)، حجت‌الاسلام محمدی معاون وزیر آموزش و پرورش. مولوی اسحاق مدنی نایب رئیس شورای عالی مجمع تقریب و خامه یار معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات حضور داشتند.
پیام رهبر معظم انقلاب نیز در این مراسم قرائت شد که ایشان در پیام خود مرحوم واعظ زاده را روحانی بزرگوار و پرکار و روشن‌بین دانسته و افزودند: او از جمله مردان با همت و جامعی بود که علوم اسلامی همچون فقه، حدیث، رجال و تراجم را از برترین استاد این فنون یعنی مرحوم آیة الله العظمی بروجردی اعلی الله مقامه فراگرفته و خود در عمر پربرکت خویش به تحقیقات بدیع در آن و نیز علوم قرآنی و تاریخ و کلام پرداخته بود.
حضرت آیت الله خامنه ای آثار قلمی و تحقیقی واعظ زاده را در برخی از این رشته‌ها در شمار افتخارات علمی حوزه‌های علمی شیعه برشمردند که مورد استفاده ماندگار دنیای اسلام خواهد بود.
این روحانی فرزانه در سال 1304 هجری شمسی در مشهد متولد شد و علوم دینی را در حوزه‌های علمیه نجف، مشهد و قم نزد اساتید و مراجع بزرگی چون آیت الله العظمی سید حسین طباطبایی بروجردی، امام خمینی (ره) و علامه طباطبائی آموخت و دارای اجازه نقل حدیث از مراجع بزرگ بود.
از مرحوم واعظ زاده کتاب های متعددی از جمله رسالة الشیخین، «الوحدة الاسلامیّة ، عناصرها و موانعها»، تصحیح و تحقیق دو کتاب «المقنع والهدایة» از شیخ صدوق، شرکت در تألیف جامع احادیث الشیعه، تحقیق و ترجمة کتاب «الجمل والعقود فی العبادات» از شیخ طوسی، گردآوری، تصحیح وانتشار مقالات کنگره شیخ طوسی درسه جلد و نیز کتاب رجال و فهرست شیخ طوسی و نیز مقالات فراوان در مجلات مکتب اسلام، نشریه دانشکدة الهیات، نشریه مشکوة به زبان فارسی، و مجلة الارشاد، رسالة القرآن، رسالة الثقلین، رسالة التقریب به زبان عربی به یادگار مانده است.
فراهنگ**1003**1027**خبرنگار: محمدرضا جعفرملک**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 913 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار