چهارشنبه, 01 دی 1395 ساعت 13:21

«مرغ سرخ پا کوتاه» در فهرست کتاب‌های برگزیده جهان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کتاب حسی- لمسی «مرغ سرخ پا کوتاه» از سوی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان به فهرست کتاب‌های برگزیده جهان ۲۰۱۷ راه یافت.
به گزارش ایرنا از شورای کتاب کودک، این شورا به عنوان شعبه ملی «آی بی بی وای» - IBBY - که کار انتخاب و معرفی آثار برتر تولید شده در ایران را بر عهده دارد، در این دوره کتاب حسی لمسی «مرغ سرخ پا کوتاه» ساخته ستاره اقتداری، کتاب‌های «احتیاط! خطر حمله موشها» نوشته سید علی شجاعی، «زیبا صدایم کن» از آثار فرهاد حسن‌زاده و «کلاه حصیری» نوشته مصطفی خرامان را برای داوری به «آی بی بی وای» معرفی کرد.
در نهایت کتاب پارچه‌ای «مرغ سرخ پاکوتاه» برای معرفی در این فهرست برگزیده شد.
فهرست کتاب‌های برگزیده برای کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه هر دو سال یکبار از سوی دفتر بین ‌المللی کتاب برای نسل جوان «آی بی بی وای» با برجسته‌ترین آثار از سراسر جهان منتشر می‌شود.
برای انتخاب کتاب برگزیده، کتاب‌هایی که اختصاصا برای کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه تولید شده‌اند، آثاری که شخصیت‌های آن دارای معلولیت هستند و کتاب‌های پارچه‌ای یا تصویری که همه کودکان از آن لذت می‌برند مورد بررسی قرار می‌گیرند.
این فهرست به شکل چاپی در اختیار شعبه‌های ملی ۷۷ کشور عضو دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان قرار می‌گیرد.
اصل آثار نیز در نمایشگاه‌های متعدد بین‌المللی شرکت داده می‌شوند و سپس در «مرکز اسناد کتاب‌های کودکان و نوجوانان دارای معلولیت» در کتابخانه عمومی یورک شمالی در تورنتوی کانادا نگهداری می‌شود.

** انتشار کتابی با موضوع قوانین حقوقی در آلودگی هوا
کتاب «قوانین حقوقی و اجرایی در آلودگی هوای شهرهای صنعتی ایران» منتشر شد.
این کتاب نوشته حمیدرضا شیراوند و موضوع آن، آلودگی هوای این روزهای کلان شهرها و استان‌های غربی کشور و قوانین مربوط به آن است.
این کتاب 120 صفحه ای با شمارگان پنج هزار جلد، توسط انتشارات ماهور چاپ و به قیمت 120 هزار ریال عرضه شده است.
فراهنگ ** 1880 ** 1071 ** دریافت کننده: پروین اروجی ** انتشار دهنده: امید غیاثوند

اطلاعات تکميلي

خواندن 864 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار