سه شنبه, 30 آذر 1395 ساعت 14:50

هفته‌‌ دوستی کودکان ایران و روسیه ادامه دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
هفته دوستی کودکان ایران و روسیه با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان ولگوگراد روسیه که از 29 آذر آغاز شده تا چهارم دی ماه ادامه دارد.
به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره‌ کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری، در این برنامه که به دو صورت نمایشگاه و کارگاه های فرهنگی، هنری و ادبی اجرا می‌شود، مربیان کانون منتخبی از نقاشی‌های برگزیده کودکان، تصویرگری تعدادی از کتاب‌های انتشارات کانون، برخی از آثار مکتوب، فیلم و تولیدات الکترونیک فارسی، انگلیسی و چند زبانه و سرگرمی های سازنده کانون را به مخاطبان ارایه می‌کنند.
همچنین در بخش کارگاهی، عروسک‌سازی با چوب و پارچه سنتی، ماسک‌سازی با استفاده از دورریختنی‌ها، ساخت عروسک‌های بادکنکی و نقاشی با موضوع صلح و دوستی با تکنیک‌های کلاژ و خلاق برای بازدیدکنندگان مهیا شده است.
اجرای نمایش سایه‌ای با الهام از کتاب 'یخی که عاشق خورشید شد' نیز با استفاده از جعبه نمایش منبت کاری و عروسک‌های ویژه از دیگر برنامه‌های گروه اعزامی کانون به روسیه است.
این فعالیت فرهنگی که بنا به درخواست مسوولان استان 'ولگوگراد' کشور روسیه اجرایی شده است به همت اداره کل امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با مشارکت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو انجام می‌شود.
فراهنگ ** 1883 **1823 دریافت کننده: مریم جلوداران ** انتشار دهنده: طاهره نبی اللهی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1128 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار