یکشنبه, 28 آذر 1395 ساعت 09:36

آیت الله محمد واعظ زاده خراسانی دار فانی را وداع گفت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آیت الله محمد واعظ زاده خراسانی نائب رییس اتحادیه علمای مسلمان و عضو شورای عالی تقریب مذاهب بامداد روز یکشنبه در سن 91 سالگی در منزلش در مشهد دار فانی را وداع گفت.
آیت الله واعظ زاده خراسانی در سال 1304 ش در مشهد متولد شد و استاد دانشگاه فردوسی مشهد، مؤسس دانشگاه مذاهب اسلامی و نخستین دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بود
آن مرحوم علوم دینی را در حوزه‌های علمیه نجف، مشهد و قم نزد اساتید و مراجع بزرگی چون آیت الله العظمی سید حسین طباطبایی بروجردی، امام خمینی(ره) و علامه طباطبائی آموخت و دارای اجازه نقل حدیث از مراجع بزرگ بود.
از مرحوم واعظ زاده خراسانی کتابهای متعددی از جمله رسالة الشیخین، «الوحدة الاسلامیّة ، عناصرها و موانعها»، تصحیح و تحقیق دو کتاب «المقنع والهدایة» از شیخ صدوق، شرکت در تألیف جامع احادیث الشیعه، تحقیق و ترجمة کتاب «الجمل والعقود فی العبادات» از شیخ طوسی، گردآوری، تصحیح وانتشار مقالات کنگره شیخ طوسی درسه جلد و نیز کتاب رجال و فهرست شیخ طوسی و نیز مقالات فراوان در مجلات مکتب اسلام، نشریه دانشکدة الهیات، نشریه مشکوة به زبان فارسی، و مجلة الارشاد، رسالة القرآن، رسالة الثقلین، رسالة التقریب به زبان عربی به یادگار مانده است.
یکی از اعضای خانواده آن مرحوم در گفت وگو ایرنا اعلام کرد که هنوز زمان تشییع و مراسم بزرگداشت آن روحانی بزگوار مشخص نشده است.
7507/ 6012خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

اطلاعات تکميلي

خواندن 696 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار