چهارشنبه, 24 آذر 1395 ساعت 13:58

امیری ‌اسفندقه دبیر جشنواره شعر انقلاب شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مرتضی امیری‌ اسفندقه، به عنوان دبیر هنری «ششمین جشنواره بین المللی شعر انقلاب» منصوب شد.
به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از حوزه هنری، در حکمی از سوی فاضل نظری معاون هنری و رئیس جشنواره‌های حوزه هنری، مرتضی امیری ‌اسفندقه شاعر آیینی کشور به عنوان دبیر هنری «ششمین جشنواره بین المللی شعر انقلاب» منصوب شد.
در حکم معاون هنری حوزه هنری خطاب به مرتضی امیری اسفندقه آمده است: « نظر به شایستگی‌ های ممتاز و تجربه‌های ارزشمند و نقش و جایگاه ویژه جناب ‌عالی در سپهر شعر انقلاب اسلامی، به موجب این حکم به عنوان دبیر هنری «ششمین جشنواره بین المللی شعر انقلاب» منصوب می شوید.
شعر انقلاب به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، شعری است در خدمت عدالت و انسانیت، شعری است، در خدمت وحدت و رفعت ملی و بالاخره شعری است، در خدمت پیشرفت همه جانبه «انسان‌سازی» به معنای واقعی کلمه.
ان‌شاء الله از رهگذر همت، تلاش و درایت جناب‌عالی و با قرار دادن تعریف مذکور از شعر در پیشانی اهداف و موضوعات این جشنواره، گامی موثر به سوی معرفی، تقویت و اعتلای هر چه بیشتر شعر انقلاب برداشته شود.»
مرتضی امیری اسفندقه در سال ۱۳۴۵ در تهران دیده به جهان گشود و در مشهد پرورش یافت و تربیت یافته مکتب خراسان و همنشین انجمن‌های اخوان ثالث، محمد قهرمان و استاد احمد کمال است.
از این شاعر انقلاب اسلامی تاکنون مجموعه اشعاری چون «رستاخیز حرکات»، «چین کلاغ»، «بازوان مولایی»، «کوار»، «ولی دوشنبه آه»، «گاهی خجالت می‌کشم از اینکه انسانم»، «نماشم»، «ورمشور» و «دهلی ستاره بود» به چاپ رسیده است.
حوزه هنری انقلاب اسلامی به منظور پاسداشت و ارتقای دستاوردهای شعر انقلاب و همچنین کشف استعدادهای برتر، ششمین جشنواره شعر انقلاب را در دو قالب شعر نو و کهن دی‌ماه ۱۳۹۵ در استان فارس برگزار می کند.

** انتشار کتاب «برای اولین بار در تاریخ جهان»
کتاب «برای اولین بار در تاریخ جهان» (بررسی تاریخ پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله) اثر آیت الله العظمی سید محمد شیرازی (رحمه الله) منتشر شد.
در تمام مذاهب اسلامی، شناخت سنت رسول الله (ص) یکی از بایسته های دینی است. برای شناخت این الگوی نیکو، باید با زندگی و رفتار و تاریخ آن حضرت آشنا شد که بهترین راه دستیابی به این مهم، مطالعه کتاب های سیره و گزارش های تاریخ صدر اسلام است.
کتاب «برای اولین بار در تاریخ جهان» با استفاده از اسنادی معتبر و گزاره هایی صحیح با قلمی شیوا، مفید، مختصر و دور از خرافه به رشته تحریر در آمده است.
این کتاب با نام «و لاول مرة فی تاریخ العالم» به زبان عربی چاپ و سپس توسط عبدالمحمد حسنی به فارسی ترجمه شده و محمد خنیفرزاده به تحقیق و ویرایش آن پرداخته اند.
کتاب «برای اولین بار در تاریخ جهان» در 656 صفحه وزیری با جلد سخت به قیمت 300 هزار رسال منتشر و توسط انتشارات «دلیل ما » عرضه شده است.
فراهنگ**1880**1027**دریافت کننده: پروین اروجی**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 735 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار