سه شنبه, 23 آذر 1395 ساعت 15:09

فروش بیش از 600 هزار نسخه کتاب در پاییزه کتاب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
با باقی ماندن تنها یک روز از طرح «پاییزه کتاب»، بیش از 600 هزار نسخه کتاب از سوی 200 هزار و 346 نفر خریداری شده است.
به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب، در طرح «پاییزه کتاب»، استان خراسان رضوی با 60 کتابفروشی توانست با بیش از 112 هزار نسخه کتاب، رتبه اول پرفروش ترین استان ها بر اساس کتاب را به خود اختصاص دهد و از تهران با 119کتابفروشی پیشی گیرد.
خوزستان در این طرح با 19 کتابفروشی فعال و با بیش از 90 هزار نسخه کتاب رتبه سوم پرفروش ترین استان بر اساس کتاب را به خود اختصاص داده است.
گیلان نیز با 17 کتابفروشی توانست بیش از 58 هزار نسخه کتاب در این طرح به فروش برساند.
استان اصفهان نیز با مشارکت 78 کتابفروشی و بیش از 53 هزار کتاب، رتبه پنجم طرح پاییزه کتاب را از آن خود کرد.
بر اساس این گزارش، اهواز با سه کتابفروشی«نمایشگاه و فروشگاه کتاب محام»، «رشد» و «کتاب رشد (شعبه نادری)» و مشهد با سه کتابفروشی «شهر کتاب»، «کتاب آبان» و
«پردیس کتاب» تاکنون پیشگام طرح پاییزه کتاب از بین 622 کتابفروشی فعال در این طرح هستند.
کتاب های «من پیش از تو»، «پس از تو» و «یک بعلاوه یک» از انتشارات آموت، «ملت عشق» انتشارات ققنوس، «بیشعوری» انتشارات تیسا، «جزء از کل» و «بهترین شکل ممکن» از انتشارات چشمه و « سادگی» از انتشارات افق در صدر پرفروش ترین کتاب‌ ها در طرح پاییزه کتاب هستند.
طرح پاییزه کتاب از 24 آبان ماه و همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی آغاز شد و تا 24 آذرماه ادامه دارد.
664 کتابفروشی از ۳۱ استان کشور در طرح«پاییزه کتاب» مشارکت کرده‌اند که از این تعداد 513 کتابفروشی از مرکز استان و 151کتابفروشی از شهرستان عضو طرح شده‌اند.

** شرکت پنج هزار کتابدار در نخستین آزمون مدرسه اینترنتی
معاونت برنامه‌ریزی، ‌پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اعلام نتایج دوره نخست آزمون مدرسه اینترنتی خواندن، از مشارکت بالغ‌ بر پنج هزار کتابدار در این مدرسه خبر داد.
به گزارش ایرنا از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ارزیابی فراگیران در بخش آزمون علمی برای دروس «مشاوره خوانندگان»،‌ «خواندن گروهی»، «خلاقیت» و «آشنایی با نرم‌افزار پابلیشر» انجام شد که در هر یک از این دروس به ترتیب یکهزار و 716، یکهزار و پنج و 529 اثر به اداره آموزش رسید.
با تشکیل گروه‌های داوری آثار برای هر یک از دروس یادشده، آثار ارسالی فراگیران ارزیابی شد،‌ بر این اساس در درس مشاوره خواندن 159 اثر،‌ در درس خواندن گروهی 135 اثر،‌در درس خلاقیت 136 اثر و در درس آشنایی با نرم‌افزار پابلیشر 76 اثر به‌عنوان آثار مطلوب شناخته شد.
بر اساس پیشنهاد معاونت برنامه‌ریزی و موافقت دبیرکل نهاد،‌ برای همکارانی که نمره کل آنها مطلوب ارزیابی شد،‌ لوح تقدیر صادر و ثبت خواهد شد.
آثار برگزیده این دوره در قالب‌های مختلف علمی، فرهنگی- هنری و رسانه‌ای ازجمله چاپ مجموعه مقالات، چاپ بروشورهای معرفی، ارائه فایل‌های صوتی و تصویری در پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و شبکه‌های مجازی و... معرفی خواهد شد.
بر اساس اعلام معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات، آزمون مدرسه اینترنتی خواندن 18 برگزیده ویژه داشت.
نتایج نهایی مدرسه اینترنتی خواندن،‌بر مبنای مجموع فعالیت‌های حین دوره و آزمون نهایی فراگیران از روز چهارشنبه‌ 24 آذرماه، در سامانه آموزش قرار می‌گیرد.

** نسخه نفیس قرآن در موزه امام علی (ع) رونمایی می شود
به گزارش ایرنا از موزه هنرهای دینی امام علی (ع)، نسخه نفیس قرآن کریم شامل ۴ ترجمه برگرفته از تفاسیر کهن روز پنجشنبه ۱۵ آذر در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) رونمایی می شود.
این نسخه شامل چهار ترجمه برگرفته از تفاسیر کهن طبری، کشف الاسرار، ابوالفتوح رازی و سورآبادی هم‌زمان با هفته وحدت و با حضور قرآن پژوهان برجسته و بزرگان ادبیات کشور در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برگزار می شود.
مشاهده سیرتحول نثرفارسی بر روی متن واحد (ترجمه قرآن کریم)، کنار هم بودن ترجمه‌های شیعی و سنی، امکان مقایسه و مشاهده عدم اختلاف میان آن‌ها که گامی در تقریب مذاهب اسلامی است به همراه فهرست کلمات و فهرست موضوعی مشروح از خصوصیات این کتاب نفیس است.
موزه هنرهای دینی امام علی (ع) در خیابان ولی عصر (عج)، رو به روی بزرگراه نیایش، بلـوار اسـفندیار، شــماره ۳۵ واقع است.
فراهنگ**1880**1027**دریافت کننده: پروین اروجی**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1087 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار