پنج شنبه, 18 آذر 1395 ساعت 09:38

رئیس قوه قضائیه:دنیا امروز تشنه معنویت است/برای اقامه نماز تلاش کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس قوه قضائیه گفت که بحث نماز در روزگار ما در شرایط خاصی که در کشور، منطقه و جهان حاکم است، بحث بسیار مهمی است و امروز دنیا تشنه معنویت است.
به گزارش ایرنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی روز پنجشنبه در بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز که به میزبانی استان البرز در حال برگزاری است، با تسلیت شهادت امام یازدهم شیعیان حضرت امام حسن عسکری و تبریک و تهنیت آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)، گفت: امروز دنیا تشنه معنویت است و این را کسانی که با اندیشه های خصوصا مغرب زمین آشنا هستند، می دانند.
وی تصریح کرد: وضعیت معنویت و تشنگی برای تحصیل معنویت در دنیا امروز به آشکار دیده می شود. دلیل این مساله نیاز به واکاوی دارد که چرا مسیر تمدنی غرب به این سو رفته است که علل مختلفی دارد که رجوع به خود و سرگشتگی های مسنمر در چندین قرن گذشته از علل آن بوده است.
وی تصریح کرد: امروز با ایسم های مختلفی که در مغرب زمین به وجود آمده، هنوز بشر حیران است و به خواسته هایش نرسیده و به بهانه آزادی بهانه هایی مطرح کرده اند که قله آن شیوه ها، کیفیت مناظره ها و صحبت ها و نحوه برخورد هیچ اخلاق و معنویت در آن نبوده است.
رئیس قوه قضاییه همچنین گفت:‌ سیر آن حرکتی است که بشری که با خدا قهر کرده و به سوی اومانیسم رفته و امانیستی را پیشه کرده و اکنون مجبور است به طرف معنویت برگردد.
آیت الله آملی لاریجانی افزود:‌ در کشوری هستیم که تمدن اسلامی دارد و کتاب قرآن و سنت پیامبر (ص) و روش ائمه در پیش روی ماست. خسارت بزرگی است اگر از تعالیم قرآن و اهل بیت (ع) دور بیفتم. این بزرگترین خسارت است که وقتی نسخه هدایت الهی در دست ماست و ابزار سعادت را به ما معرفی کرده اند.
**نماز ابزار ترقی و سعادت انسان
رئیس قوه قضاییه نماز را یکی از مسلم ترین ابزار برای ترقی و سعادت انسانی و برای بهبود وضعیت جامعه دانست و گفت:‌ در قرآن و روایات به این موضوع تصریح و تاکید و تکرار شده است. جه مقدار اقم الصلوه در آیات قرآنی داریم. در روایات این همه تاکید شده ولی بازهم می بینیم در جامعه بحث اقامه نماز و برجسته کرن نماز و دعوت به نماز و اجرای نماز بحث های نظری زیاد می شود در مورد لزوم اقامه نماز، ولی مسئولین باید همتی کنند برای اجرایی شدن آن مساله نماز.
آملی لاریجانی تصریح کرد:‌ هر کسی در هر لباسی و موقعیتی تلاش کند برای اجرایی شدن نماز در جامعه. بعد از این همه معتقدند جزو اثرگذارترین فرایض است و راهی اساسی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی.
**تشکر از برگزاری اجلاس نماز
رئیس قوه قضاییه گفت: از حضور مسئولین کشوری و رئیس ستاد اقامه نماز که در تمام زمینه هایی که ورود کرده اند بدون خستگی و مجدانه و بدون هیچ شان و شئون خاصی ورود می کنند و کارها را پیش می برند تشکر می کنم.
1535/6156/8029خبرنگار:نوشین طهماسبی-حکیمه کشاورز**انتشار دهنده:داریوش غفاری
این خبر در حال تکمیل است

اطلاعات تکميلي

خواندن 1145 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار