چهارشنبه, 17 آذر 1395 ساعت 17:56

گشایش نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه/حضور ایران با 300 عنوان کتاب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بیست‌ و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه قطر با حضور جمهوری اسلامی ایران گشایش یافت.
به گزارش عصر چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، این نمایشگاه با حضور وزیران فرهنگ و ورزش، اوقاف و امور اسلامی، کار و امور اجتماعی، برنامه‌ریزی توسعه و آمار، حمل و نقل و ارتباطات، نمایندگان مجلس شورای قطر و سفرای کشورهای اسلامی و مسئولان جمهوری اسلامی خارجی گشایش یافت.
در نمایشگاه امسال، 490 انتشاراتی از 33 کشور به ارائه 104 هزار عنوان کتاب و بیش از 15 هزار عنوان کتاب منتشره در سال 2016 میلادی عرضه شده است.
در نمایشگاه کتاب دوحه امسال علاوه بر ناشرین خارجی به بخش داخلی نیز توجه بیشتری شده و علاوه بر وزارت فرهنگ و ورزش و وزارت اوقاف قطر، مؤسسات و نهادهای فرهنگی قطری از جمله شهرک فرهنگی کتارا، مرکز فرهنگی کودکان، مؤسسه تبلیغاتی راف، موزه قطر در این دوره از نمایشگاه کتاب حضور دارند.
براساس اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همچنین، شهرک فرهنگی کتارا با 28 عنوان کتاب شامل کتاب‌های داستانی که در مسابقات داستان‌نویسی موفق به دریافت جایزه شده‌اند و مؤسسه تبلیغی راف با 6 ترجمه جدید قرآن کریم به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی ، سواحیلی، فلیپینی و چینی در چارچوب برنامه توزیع یک میلیون قرآن کریم شرکت کرده‌اند.
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر در غرفه کشورمان با ارائه جدیدترین محصولات فرهنگی انتشارات الهدی، محصولات فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بخش ویژه آثار فکری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به زبان‌های عربی و انگلیسی، کتاب‌های آموزش زبان فارسی، جاذبه‌های توریستی ایران را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است.
نشست نویسندگان و اصحاب فرهنگ و رسانه قطر در طول برگزاری نمایشگاه از دیگر برنامه‌های این نمایندگی فرهنگی است.
در بیست‌ و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب دوحه علاوه بر غرفه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر، مؤسسه نمایشگاه‌های کتاب وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دار الثقافه و الفن، انتشارات احسان، انتشارات کانی مهر حضور دارند.
به گزارش ایرنا،‌ غرفه ایران در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب قطر ۲۴ متر مربع است که ۳۰۰ عنوان کتاب در حوزه ایران شناسی، ادبیات، هنر، آموزش خط، آموزش زبان فارسی و کودک و نوجوان به نمایش گذاشته می‌شود.
معرفی صنعت نشر ایران، دعوت از ناشران بین‌الملل برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب کاتالوگ و بروشور، دیدار با روسای نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب دیگر کشورها و دعوت از آن‌ها برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی طرح گرنت، برگزاری روز ایران و مذاکره با دیگر ناشران خارجی شرکت کننده در نمایشگاه ازجمله برنامه هایی است که درغرفه ایران به آن پرداخته می‌شود.
انتخاب شعار «بخوان» برای این نمایشگاه شبیه شعار امسال نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است.
بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه تا ۲۰ آذر ماه جاری میزبان بازدید کنندگان است.
فراهنگ**1355**1027**خبرنگار: علی اکبر قزوینیان**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1080 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار