دوشنبه, 15 آذر 1395 ساعت 14:32

آمادگی در برابر زلزله یک مهارت قوی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معاون فعالیت های دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش کشور گفت: بحث آمادگی در برابر زلزله که در کتاب های درسی دانش آموزان نیز به آن پرداخته شده است ، مهارتی قوی به شمار می آید .
اردشیر دهقان روز دوشنبه در حاشیه برگزاری هجدهمین مانور زلزله و امینی به خبرنگار ایرنا افزود: از سال ها قبل مقوله آمادگی دربرابر زلزله در کتب درسی حوزه های مقدماتی و تکمیلی دانش آموزان گنجانده شده و این آموزش ها ادامه دارد؛ ضمن اینکه این مهم، همواره مورد توجه مسئولان این وزارتخانه است.
این مسئول آموزش و پرورش گفت: آموزش و ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان می تواند میزان تاب آوری آنان را در مواجهه با بحران افزایش دهد.
وی زلزله را شاخص ترین بحران که بیشترین تلفات انسانی را هم در بردارد ، برشمرد و افزود: در سال های1990 تا 2003 حدود 70 هزار نفر تن ، جان خود را درزلزله از دست دادند بنابراین ضروری است تا آموزش های لازم در این حوزه به مردم و بویژه دانش آموزان داده شود.
دهقان با اشاره به مانور زلزله درمدارس افزود: هجدهمین مانور زلزله امروز (دوشنبه) درحالی برگزار می شود که بحران زلزله یکی از اساسی ترین بحران ها کشور و از اساسی ترین دغه غه های تشکل های دانش آموزی بشمار می آید.
معاون فعالیت های دانش آموزی کشور از آمار و اطلاعات مدارس ایمن سازی شده در کشور اظهار بی اطلاعی کرد و در عین حال افزود: مبحث مقاوم سازی در مدارسی تازه تاسیس و یا نوسازی شده به عنوان مقوله مهم مورد توجه قرار می گیرند.
به گزارش ایرنا؛ زنگ زلزله صبح امروز (دوشنبه ) برای نخستین بار در کشور در مجتمع آموزشی دخترانه ایوب آزاد حسینی به صورت نمادین نواخته شد وهجدهمین مانور زلزله در مدارس به طور همزمان در سطح کشور و 2 مدرسه در خارج از کشور برگزار شد.
اجتمام**9136**1776
خبرنگار: فرزانه جلالیان **انتشاردهنده:لیلا خطیب زاده

اطلاعات تکميلي

خواندن 1149 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار