یکشنبه, 14 آذر 1395 ساعت 14:04

برگزاری شب دکتر محمود عبادیان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شب دکتر محمود عبادیان سه‌شنبه ۱۶ آذرماه ۹۵ از ساعت ۵عصر در محل کانون زبان پارسی و با حضور دوستان، دوستداران، دانشجویان سابق و همکاران فرهیخته ایشان از دانشگاه‌های مختلف کشور و با سخنرانی دکتر شیوا دولت آبادی و استادان اصغر دادبه، فرهاد طهماسبی، بهرام پروین گنابادی، فریبا افکاری و حمیدرضا اسلامی و قرائت شعر مختار فیلی برگزار می‌شود.

شادروان محمود عبادیان(۱۳۰۷-۱۳۹۲شمسی) از استادان کم‌نظیر فلسفه و ادبیات در دانشگاه علامه طباطبایی و مفید قم بود. او بخش مهمی از زندگی خود را به دنبال کشف حقیقت و علم در کشور‌های مختلف دنیا سپری کرد و در مقاطعی از زندگی در فعالیت‌های سیاسی در سطوح مختلف شرکت فعال داشت.

محمود عبادیان پس از کودتای ۲۸مرداد ناچار به ترک ایران شد. دکتر عبادیان طی سال‌های پس از بازگشت به ایران به تألیف و ترجمه آثار بسیار مهم و تأثیرگذاری در حوزه ادبیات و فلسفه همت گماشت. بیش و پیش از این‌ها شادروان عبادیان از جهت خصایل انسانیِ تحسین‌برانگیز و روش تدریس خاص و خلاق، محبوب دانشجویان و اطرافیان خود بود. در مراسم شب محمود عبادیان، بخش های کوتاهی از فیلم گفتگوی مستند و بلند دکتر نجد رحیم با دکتر عبادیان پخش خواهد شد.

این برنامه در کانون زبان پارسی در خیابان ولی عصر، سه‌راه زعفرانیه، خیابان عارف‌نسب شماره ۱۲ برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است

منبع: همشهری آنلاین

اطلاعات تکميلي

خواندن 948 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار