یکشنبه, 14 آذر 1395 ساعت 12:24

مرحله اول داوری دومین دوره جایزه سپیدار به اتمام رسید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شمارش معکوس دومین دوره آیین اختتامیه جایزه زیست محیطی سپیدار آغازه شد و آثار رسیده بزرگسالان و کودک و نوجوان، مرحله اول داوری را پشت سر گذاشت.
به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از دبیرخانه جایزه سپیدار، 30 آبان، مهلت دریافت آثار به پایان رسیده و در طول این مدت، در مجموع 427 اثر از بزرگسالان (161 شعر و 276 داستان) و حدود یکهزار اثر کودک و نوجوان در زمینه‌های مختلف شعر و داستان، نقاشی و روزنامه‌ دیواری، عکس و فیلم و کوتاه، گزارش و مصاحبه و اپلیکیشن به دبیرخانه جایزه رسیده و در گردونه داوری قرار گرفته است.
داوری‌های مرحله اول در بخش شعر و داستان بزرگسال و شعر، داستان، نقد و معرفی کتاب، عکس و فیلم کوتاه، گزارش و مصاحبه، بازی و اپلیکیشن کودک و نوجوان به اتمام رسید.
بنابراین گزارش، مرحله اول داوری آثار به دبیرخانه به پایان رسیده و آثار راه یافته به مرحله دوم، مجدداً توسط هیئت داوران مورد بازبینی و ارزیابی قرار خواهند گرفت.
با تفکیک استانی آثار کودکان و نوجوانان، بیشترین آثار به ترتیب از استان های تهران، ایلام، اصفهان، مرکزی و مازندران رسیده است. همچنین در این دوره آثار ارسال شده توسط کودکان و نوجوانان به نسبت ادوار قبل از تنوع بیشتری برخوردار بوده و کارهایی در قالب روزنامه دیواری، اپلیکیشن و... به دبیرخانه ارسال شده است.
بر اساس این گزارش، آثار شعر و داستانی که مورد داوری قرار می گیرد، آثار چاپ نشده نویسندگان و شاعران حوزه کودک و نوجوان است که در صورت برگزیده شدن توسط انتشارات فنی ایران (کتاب‌های نردبان) به چاپ خواهند رسید.
آیین اختتامیه جایزه ادبی-محیط زیستی سپیدار امسال برای دومین سال متوالی 29 دیماه همزمان با روز ملی هوای پاک برگزار خواهد شد.
جایزه «سپیدار» که با تاکید بر فرهنگ‌سازی در زمینه محیط زیست شکل گرفته است یک جایزه محیط زیستی است که به آثار کودکان و آثار ادبی بزرگسالان برای کودکان تعلق می گیرد.
این جایزه پس از برگزاری اولین دوره خود در مهرماه ۱۳۹۴ با تشکیل دبیرخانه دائمی سعی در استمرار و گسترش فعالیت های خود دارد که مسابقات فصلی برای کودکان و نوجوانان یکی از همین فعالیت ها به شمار می رود.
فراهنگ**1880**1027**دریافت کننده: پروین اروجی** انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 792 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار