شنبه, 13 آذر 1395 ساعت 14:04

تولیت آستان رضوی:پژوهش های روحانیت متناسب با نیاز زمان باشد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تولیت آستان قدس رضوی گفت: پژوهش و تحقیق روحانیت باید با کار مداوم، همه جانبه نگر و متناسب با نیازهای زمان باشد.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی در بوشهر افزود: پژوهشگر و محقق باید حضوری دقیق در مسائل داشته باشد و با مطرح کردن مسائل نو و نتایج مطلوب از تحقیق خود برای زندگی مردم گشایش ایجاد کند.
وی با اشاره به اینکه امروز فقه حکومت می کند ادامه داد: روحانیت با بهره گیری از منابع غنی و اجتهادی تمدن‌ساز مفتخر است که در شرایط کنونی هیچ سئوالی را بدون ‌پاسخ نمی‌ گذارد.
رئیسی گفت: باوجود فضاسازی‌هایی که علیه روحانیت انجام شده امروز مطمئن ‌ترین گروه مرجع در بین مردم در سراسر عالم روحانیت است که این افتخاری بزرگ برای این قشر به شمار می رود.
وی با اشاره به تفاوت‌های روحانیت با دیگر قشرها بیان کرد: جای گیری علما در دل مردم رمز موفقیت و پیشتازی آنهاست و نمونه بارز این امر عرصه دفاع مقدس است که روحانیت نسبت به سایر اقشار و صنف ها بیشترین شهید در راه میهن اهدا کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت تلاش برای مقابله با اخلاق و افکار جاهلی گفت: جاهلیت امروز مدرن و اتوکشیده است ولی در این عرصه علما همچون گذشته تمام قد در برابر آن ایستادگی خواهند کرد.
وی با اشاره به نقش اساسی روحانیت در زمینه تعلیم و تربیت جامعه گفت: مبارزه با جهل و بی‌تدبیری از وظایف و رسالت‌های روحانیت به شمار می رود.
رئیسی یادآور شد: با وجود همه دشمنی‌ها در عالم، امروز دست پیروزی با جبهه اسلام است.
وی گفت: هیچ‌گاه نمی‌توان کشتار مسلمانان در نیجریه و آفریقا و سایر کشورها را بی‌نتیجه بدانیم زیرا با افتادن هر مجاهد، مجاهدان دیگری قد علم خواهند کرد.
رئیسی در ارتباط با شخصیت آیت‌الله بلادی بوشهری گفت: این روحانی چهره ‌ای مجاهد و عالمی فرزانه که دارای جایگاه ویژه‌ای در تاریخ روحانیت استان بوشهر و حتی کشور است.
وی با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری پیرامون جهاد کبیر، یادآور شد: رئیسعلی دلواری‌ها و علامه بلادی‌ها به نام دین و با آموزه‌های دینی در مقابل خواست دشمن جهاد و یک ایستادگی ستودنی داشتند.
آیت الله حاج سید عبدالله بلادی درسال 1291 هجری قمری در بوشهر متولد و درسال 1331به جوار رحمت حق پیوست و در قبرستان وادی الاسلام در نجف اشرف به خاک سپرده شد.
ردودالسته (رد کتاب ابن تیمیه)، زلال المعین فی شرح احادیث الاربعین، کشکول، کشف الاسرار، لوایح و سوانح (مشتمل بر سخنرانی ها، نامه ها و تلگرافهای ایشان در ایام جنگ بین الملل اول و قیام دلیران تنگستان، ایقاظ الحبیب فی مظالم الصلیب (افشای جنایات استعمارگران مسیحی) از جمله کتابهای آیت الله بلادی بوشهری است.
همچنین آیت الله بلادی از علمایی بوده که شهید رئیسعلی دلواری در قیام دلیران تنگستان علیه استعمار پیر انگلیس از وی دستور می گرفته است.
نخستین کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی روز شنبه با حضور شماری از، روحانیون، علما و اندیشمندان ملی و استانی در مصلای نماز جمعه بوشهر برگزار شد.
7212/6043 ** خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

اطلاعات تکميلي

خواندن 675 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار