شنبه, 13 آذر 1395 ساعت 10:57

نامزدهای مرحله نهایی جشنواره نقد کتاب معرفی شدند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مقاله های راه یافته به مرحله نهایی سیزدهمین دوره جشنواره نقد کتاب در بخش ادبیات داستانی و شعر معرفی شدند.
به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب، در سیزدهمین دوره جشنواره نقد کتاب، 92 مقاله در بخش ادبیات داستانی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که تاکنون داوری این آثار در دو مرحله انجام شده و چهار مقاله راه ‌یافته به مرحله نهایی این جشنواره مشخص شده‌اند.
مقاله‌های راه یافته به مرحله نهایی سیزدهمین دوره جشنواره نقد کتاب در بخش ادبیات داستانی شامل مقاله‌های «بحثی در ساختار و پژوهش تاریخ ادبیات داستانی ایران، نوشته فرزام حقیقی، سین مثل سودابه در چهارچوب گونه ادبی کارآگاهی نوشته محمد راغب، نقد و تحلیل رمان چراغ ها را من خاموش می کنم از منظر زبان و جنسیت نوشته ملاحت نجفی عرب و ناهمخوانی دوره و نوشتار (بررسی و نقد رمان کریستین و کید) نوشته عصمت اسماعیلی و سیّد رزاق رضویان است.
بر اساس این گزارش، در گروه شعر از میان 45 اثر ارسال شده به جشنواره، سه مقاله «از فقدان معیار و روش تا سیمرغ شعر مدرن فارسی: نقدی بر گزیده شعر صد شعر نو فارسی نوشته مهدی دادخواه تهرانی»، « شعر نو در ترازو: مروری بر کتاب شعر نو در ترازوی تأویل نوشته عبدالرسول شاکری» و «در جست‌و‌جوی زیبایی: نقد نو بر نقد نو نوشته فرزاد مروّجی» به مرحله نهایی این دوره از جشنواره راه یافتند.
نتایج نهایی سیزدهمین دوره جشنواره نقد کتاب در هفته پایانی آذرماه مشخص و در مراسم اختتامیه از برگزیدگان تجلیل می شود.

** اهدای بیش از 9هزار کتاب توسط بنیاد قلم چی به کتابخانه های عمومی استان تهران
به گزارش ایرنا از اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران گفت: 9هزار و 105 نسخه کتاب با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 545 میلیون ریال از سوی بنیاد قلم چی به کتابخانه های عمومی استان اهدا شد.
علی نیکنام اظهار کرد: طی چند هفته اخیر؛ 137 مسئول کتابخانه در سطح استان تهران با مراجعه به این بنیاد توانستند بین 10 میلیون تا 15 میلیون ریال برای هر کتابخانه بابت دریافت کتب کمک آموزشی قلم چی خرید کنند و ضمن دریافت کتاب های کمک آموزشی از این کتاب ها بهره مند شدند.
وی افزود: در گسترش فرهنگ مطالعه مردم کتاب نقش اساسی و تاثیرگذاری دارد و یکی از راه های جذب مشارکت های مردمی اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران با اشاره به سهم ویژه خیران در گسترش فرهنگ مطالعه مفید بیان کرد: ساخت کتابخانه و اهدای کتاب در زمینه کتابخانه های عمومی اقدامی بسیار خداپسندانه است و خیران در سال جدید با علاقه بیشتری نسبت به سال های گذشته به امر اهدای کتاب پرداخته اند.
فراهنگ**1880**1027**دریافت کننده: پروین اروجی**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1025 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار