شنبه, 13 آذر 1395 ساعت 10:52

بورسیه های موسیقی «آینه دار» معرفی شدند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
هیئت داوران نخستین دور از بورس های پژوهشی جشنواره موسیقی نواحی «آینه دار» 6 طرح از پژوهشگران ایرانی را برای بهره مندی از بورس پژوهشی این جشنواره انتخاب و معرفی کرد.
به گزارش روز شنبه ی گروه فرهنگی ایرنا، از روابط عمومی جشنواره موسیقی نواحی «آینه دار»، در بررسی طرح های پژوهشی نخستین دور از بورس های «آینه دار»، هیئت داوران 6پژوهشگر ایرانی را برای این دوره انتخاب و معرفی کرد.
طی فراخوان دبیرخانه جشنواره موسیقی «آینه دار» و ثبت نام پژوهشگران و علاقه مندان به پژوهش، جلسه ی داوری بورس های آینه دار برگزار شد و طی آن از میان شرکت کنندگان در طرح «حمایت از پژوهش جشنواره ی آینه دار»، 12 طرح به مرحله نهایی راه پیدا کرد که بر این اساس، متقاضیان ضمن تحویل طرح های خود، اهمیت و ضرورت طرح های پیشنهادی خود را در حضور هیئت انتخاب بیان کردند.
براساس این گزارش، اعضای هیئت داوران نخستین دور از بورس های پژوهشی آینه دار، متشکل از علی مغازه ای و مریم قرسو ( دبیران جشنواره ی موسیقی آینه دار)، هومان اسعدی، بابک خضرایی، ساسان فاطمی و آمنه یوسف زاده، پس از بررسی طرح ها و فرآیند جمع بندی نمره ها، 6 پژوهشگر ایرانی را برای بهره مندی از بورس پژوهشی آینه دار برگزیدند.
نام برگزیدگان این پروژه ی علمی و فرهنگی که برای حمایت از پژوهش و با امید ارتقای شناخت و مطالعه پرورش مند گونه های مختلف موسیقایی ایران به مرحله ی اجرا رسیده، بدین شرح اعلام شده است:
بهرنگ نیک‌آیین با پژوهش «موسیقی و آواهای عاشیق‌های زنجان»؛ بهنام رسایی با پژوهش
«مطالعه و معرفی موسیقی آیین های مذهبی زرتشتی»؛ سالار ماملی با پژوهش «مطالعه ساز دف در کارگان موسیقی کردستان»؛ محسن محسن پور با پژوهش «مطالعه ی موسیقی زورخانه»؛ اشکان نظری با پژوهش «موسیقی هورامان»؛ و محمد شوقی با مطالعه «جامعه شناختی مقوله ی انتشارات موسیقی در پنجاه سال اخیر در ایران».
دبیرخانه آینه دار ضمن تبریک به پژوهشگران شرکت کننده در نخستین دوره ی بورس های پژوهشی، از جمله منتخبان نهایی، اعلام می کند که با در اختیار گذاشتن امکانات و تأمین هزینه های تحقیق برای پژوهش های میدانی و فرآیند تحقیق، نتیجه ی تلاش و مطالعه های این پژوهشگران سال آینده در قالب کتاب منتشر خواهد کرد. ضمن اینکه برگزیدگان این بورس‌ها نیز موظف خواهند بود طبق برنامه‌‌یی مشخص و مدون در طول مدت اجرای طرح، ‌فعالیت و پیشرفت مطالعه ی خود را به دبیر علمی جشنواره ی آینه‌دار گزارش دهند.
طبق اعلام روابط عمومی جشنواره ی «آینه‌دار»، این جشنواره، این حرکت را گامی برای شناساندن فرهنگ شفاهی و موسیقی ایران می‌داند و باور دارد با توجه به گستردگی موضوع های ناشناخته در این زمینه و نیاز فراوان به مطالعه و تفحص، این پروژه تنها تلاشی برای شکل دادن به مسیری جدّی‌تر و فراگیرتر در امر پژوهش و انتشار نتایج تحقیق های علمی به شمار می رود.
فراخوان بورس‌های آینه‌دار هر سال از یکم مرداد ماه تا آخر شهریور اعلام می‌شود.
فراهنگ*3067*1027*دریافت کننده: امیرحسین دولتشاهی*انتشار دهنده: جواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1125 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار