پنج شنبه, 11 آذر 1395 ساعت 12:32

نمایشگاه بزرگ کتاب استان سمنان با حضور ٢٢٠ ناشر در شاهرود برپا می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: چهاردهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان چهاردهم تا نوزدهم آذر ٩٥ با حضور ٢٢٠ ناشر، در سالن شهید اکبری شاهرود برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، محمدرضا سوقندی روز پنجشنبه در نشست خبری در سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود: این نمایشگاه چهاردهم آذر با حضور سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسوولان استانی افتتاح می شود و تا نوزدهمین آذر ادامه دارد.
وی افزود: نمایشگاه بزرگ کتاب استان در سمنان در ١٥٠ غرفه و با حدود ٣٧ هزار عنوان کتاب، در سالن شهید اکبری شاهرود برگزار می شود.
سوقندی با اشاره به حضور ٩ ناشر استان سمنان در این نمایشگاه گفت: یک هزار و ٥٠٠ عنوان کتاب از ناشران استانی در این نمایشگاه عرضه می شود.
وی با اشاره به تخفیف 30 درصدی کتابها در این نمایشگاه بیان کرد: 20 درصد تخفیف با خرید بن کتاب و 10 درصد تخفیف به وسیله ناشران برای علاقه‌مندان به کتاب در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.
وی، اعتبار درنظر گرفته شده برای ارایه بن تخفیف ویژه نمایشگاه کتاب استان سمنان را سه میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: امسال برای اولین بار ٣٠ درصد از بن ها تا سه روز قبل از برگزاری نمایشگاه در سامانه مختص نمایشگاه به نشانی http://bon.tibf.ir به فروش می رسد و این کار بستری خوبی برای مشارکت بیشتر مردم در نمایشگاه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، ساعت بازدید از نمایشگاه کتاب سمنان را صبح ها از 9 تا ١٢ و عصرها از ساعت 16 تا 20 اعلام کرد.
سوقندی اضافه کرد: در کنار برگزاری این نمایشگاه، برنامه های دیگری مانند رونمایی از کتاب، نقد کتاب، گفتمان‌سازی در موضوع های مختلف مانند اقتصاد مقاومتی و آسیب های اجتماعی برگزار می شود.
وی همچنین با اشاره به قرار داشتن در هفته وقف، ادامه داد: وقف کتاب و کتابخانه پیشینه تاریخی قوی در تاریخ ایران داشته است و این عمل نیکو تاثیر زیادی در توسعه فرهنگی ایران داشته است.
وی خاطرنشان کرد: بعد از موقوفات برای امام حسین(ع)، وقف کتاب از لحاظ موضوعی و تعداد بیشترین موقوفات را به خود اختصاص داده است.
سوقندی با بیان این که سه نوع وقف خاص، نیمه عمومی و عام وجود دارد، گفت: سنت های خوب گذشته مانند وقف کتاب باید دوباره در کشور احیا شود.
وی یادآور شد: در گذشته به کتاب به عنوان میراث جاودان و سنت حسنه نگاه می کردند، اما امروزه ارزش کتاب در بین مردم پایین آمده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بر فرهنگسازی در حوزه کتاب و کتابخانه ها تاکید کرد و ادامه داد: فضاهای بسیار خوبی برای ساخت کتابخانه در استان و کشور وجود دارد که مردم می توانند برای توسعه کتابخوانی این فضاها را وقف کنند.
چهاردهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان سمنان، چهاردهم تا نوزدهم آذر ٩٥ با حضور ٢٢٠ ناشر، در سالن شهید اکبری شاهرود برگزار می شود.
نمایشگاه بزرگ کتاب استان سمنان سال گذشته با حضور 181 ناشر در سالن غدیر سمنان برگزار شده بود.
7341/6103
خبرنگار: خدیجه سلطانی پور ** انتشاردهنده: مصطفی دهقان

اطلاعات تکميلي

خواندن 1150 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار