یکشنبه, 07 آذر 1395 ساعت 15:42

تئاتر کوچک کانون پرورش فکری به روستاها می‌رود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نخستین بسته تئاتر کوچک شنبه‌ سیزدهم آذرماه در استان‌های بوشهر، خوزستان و تهران با اجرای نمایش آدم کوچولوی گرسنه فعالیت خود را آغاز می‌کند.
به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون پرورش فکری، تئاتر کوچک ابزاری نمایشی است که به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تئاتر را به روستاهای دور می برد.
این رسانه با استفاده از شخصیت‌های داستانی یک کتاب به صورت انگشتی یا دستکشی طراحی و تولید شده و خواهد شد و مربیان مراکز فرهنگی هنری سیار کانون می‌توانند از آن برای تنوع بخشیدن به فعالیت‌ها و به عنوان ابزاری مناسب برای اجرای تئاتر استفاده کنند. قرار است مربیان از نمایش فیلم و اهدای کتاب نیز در این حرکت فرهنگی برای آموزش بهتر به مخاطبان بهره ببرند.
در نخستین گام از این حرکت فرهنگی «آدم کوچولوی گرسنه» به نویسندگی پیردلی و ترجمه کلر ژوبرت، به کارگردانی فهمیه میرزاحسینی به نمایش در خواهد آمد.
این نمایش با تکنیک عروسکی (دستکشی) ساخته شده است و قابلیت اجرا در فضاهای باز و حتی مینی‌بوس و خودروهای کوچک را دارد.
پسر کوچولویی صبح گرسنه از خواب بیدار می شود. او هر چقدر در خانه جستجو می‌کند چیزی برای خوردن پیدا نمی‌کند برای همین نزد نانوا می‌رود. نانوا به او می‌گوید در ازای آرد به او نان می‌دهد و...
این نمایش در روزهای 13 و 14 آذر در استان بوشهر، 16 تا 18 آذر در استان خوزستان و از 21 تا 24 آذر در استان تهران همراه با واحد سیار روستایی برای کودکان و نوجوانان اجرا خواهد شد.
هم اکنون این بسته برای تمامی استان‌ها ارسال شده و مربیان سیار روستایی قرار است با این طرح همکاری کنند.
ایده اجرای چنین تئاترهایی در ابعاد کوچک در سال‌های دورتر نیز در مناطق روستایی از سوی کانون به مرحله اجرا درآمده بود اما اکنون با عنوان «تئاتر کوچک» از سوی مرکز تئاتر و با همکاری اداره کل آفرینش‌های فرهنگی کانون به صورتی گسترده و در دورترین مناطق روستایی همراه با نمایش فیلم و اهدای کتاب به کودکان اجرا خواهد شد.
فراهنگ **‌ 1883 **‌ 1823دریافت کننده: مریم جلوداران **‌انتشار دهنده: طاهره نبی اللهی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1022 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار