شنبه, 06 آذر 1395 ساعت 13:38

خراسانی ها در طرح پاییزه کتاب گوی سبقت را از اصفهانی ها ربودند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خراسان رضوی با مشارکت فعال 61 کتابفروشی و فروش 36 هزار و 689 نسخه کتاب در طرح پاییزه کتاب، رتبه دوم پرفروش ترین استان بر اساس کتاب را از آن خود کرد و از استان های اصفهان و خوزستان پیشی گرفت.
به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب، در طرح پاییزه کتاب، استان تهران با 118 کتابفروشی و فروش 60 هزار و 501 نسخه کتاب در صدر پرفروش ترین استان بر اساس کتاب قرار گرفت و استان قم با عضویت 78 کتابفروشی، جایگاه هفتم پرفروش ترین استان بر اساس کتاب را به خود اختصاص داده است.
استان خوزستان با 20 کتابفروشی عضو از بین 31 استان مشارکت کننده در طرح، رتبه نهم را کسب کرد و با فروش 32 هزار 215 نسخه کتاب، جایگاه سوم پرفروش ترین استان بر اساس کتاب را به خود اختصاص داده است.
با گذشت حدود دو هفته از اجرای طرح «پاییزه کتاب» در 673 کتابفروشی سراسر کشور، 310 هزار نسخه کتاب از سوی 118 هزار و 659 نفر خریداری شده است.
کتابفروشی های «رشد» اهواز، «فرازمند رشت» و «شهر کتاب مشهد» به ترتیب با15 هزار و 490، 14 هزار و 137 و 9 هزار و 235 نسخه کتاب تاکنون پرفروش ترین کتاب فروشی بر اساس کتاب شناخته شده اند.
طرح پاییزه کتاب بعد از طرح‌های کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب، چهارمین گام در راستای توجه وزارت ارشاد به اعطای یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌هاست.
این طرح از 24 آبان‌ماه تا 24 آذرماه در کتابفروشی‌های عضو این طرح اجرا می‌شود.
علاقه‌مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از طرح «پائیزه کتاب»به کانال تلگرامی https://telegram.me/paeezeyeketb بپیوندند.

** ۶ کتاب در مرحله دوم جایزه کتاب سال اصفهان
در بیست و سومین دوره جایزه کتاب سال اصفهان، ۵۰۸ عنوان کتاب مورد ارزیابی قرارگرفت که پس از داوری در مرحله اول، ۱۶ عنوان به مرحله دوم راه یافت.
فرآیند داوری بیست و سومین دوره جایزه کتاب سال اصفهان با همکاری موسسه خانه کتاب و دبیرخانه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و توسط ۶۷ داور از پیشکسوتان دانشگاه­‌ها و موسسات علمی انجام شد.
بر اساس این گزارش، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، بیست و سومین دوره جایزه کتاب سال اصفهان را با هدف ارج گذاشتن به تلاش بی‌دریغ پدیدآورندگان کتاب در حوزه‌های مختلف، ارتقای سطح کیفی نشر استان، ایجاد انگیزه و رغبت برای مولفان و مترجمان و نیز ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان اقشار مختلف جامعه برگزار می‌کند.
پس از دریافت آثار، کتاب‌ها در موضوع‌های کلیات، روانشناسی، دین، فلسفه، زبان فارسی، زبان عربی، زبانشناسی، علوم اجتماعی، مدیریت، فیزیک، شیمی، زمین‌شناسی، زیست‌شناسی، پزشکی، کشاورزی، مهندسی برق، کامپیوتر، مواد و معدن، مکانیک، عمران، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، معماری، تاریخ، جغرافیا، دفاع مقدس، پژوهش‌های ادبی، نثر معاصر، شعر معاصر و شعر کودک و نوجوان طبقه‌بندی شدند.
مراسم اختتامیه بیست و سومین دوره جایزه کتاب سال اصفهان ۱۶آذر ماه با حضور سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اصفهان برگزار می‌شود.
فراهنگ**1880**1027**دریافت کننده: پروین اروجی** انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 941 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار