شنبه, 06 آذر 1395 ساعت 12:42

انجمن های دوستی برای افزایش همکاری های تهران - بوداپست تلاش کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست با تشریح اهداف دیپلماسی عمومی و نقش تاثیرگذار آن بر تعمیق و توسعه روابط کشورها؛ از انجمن های دوستی و اعضای آن خواست نقش فعال تری در گسترش همکاری های تهران - بوداپست ایفا کنند.
به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، غلامعلی رجبی یزدی در نشست انجمن دوستی ایران و مجارستان؛ از سازمان های مردم نهاد به عنوان یکی از اهرم های ارزشمند در افزایش همکاری های دوجانبه خصوصا در بخش فرهنگی یاد کرد.

** اراده سیاسی مقامات دو کشور بر توسعه هرچه بیشتر روابط
وی با اشاره به سفر سال گذشته ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان به ایران و همچنین سفر دو هفته پیش لسلو کوور رئیس پارلمان مجارستان به کشورمان اظهار داشت: اراده سیاسی مقامات دو کشور بر توسعه هرچه بیشتر روابط متمرکز شده است و بر این اساس باید از تمام توان و ظرفیت های موجود برای اجرایی کردن این اراده استفاده کرد و بی شک انجمن های دوستی دارای ظرفیت های بالایی برای کمک به توسعه روابط دو کشور هستند.

** خواهر خواندگی تهران - بوداپست
سفیر ایران در این نشست صمیمی با اشاره خواهرخواندگی شهرهای بوداپست و تهران؛ یاسپرین و یزد و پچ و شیراز گفت: در ملاقاتی که با شهردار و شورای شهر یزد داشتم مقرر شد تا خیابانی به نام یاسپیرن در شهر یزد نامگذاری شود.
رجبی یزدی افزود: این ایده را با شهردار شهر یاسپرین نیز مطرح کرده ام و وی نیز آمادگی خود را برای نامگذاری خیابانی به نام یزد در این شهر اعلام کرده است.
وی با اشاره به برنامه های سفارت کشورمان در بخش فرهنگی و هنری شامل برگزاری هفته فیلم ایران در مجارستان؛ برگزاری مراسم نوروز؛ شرکت در نمایشگاه کتاب و غیره تاکید کرد، گسترش همکاری های فرهنگی پایه ای مستحکم برای افزایش ارتباطات در سایر زمینه ها محسوب می شود.
براساس اعلام اعلام روابط عمومی سفارت ایران در بوداپست، در ابتدای این مراسم میگلوش شارکوزی رئیس انجمن دوستی مجارستان و ایران توضیحاتی درخصوص نشست های انجمن و اهداف آن برای افزایش ارتباطات فرهنگی میان دو کشور ارائه کرد.
در پایان این مراسم نیز برخی از اعضای انجمن دوستی سئوالاتی را درباره روابط ایران و مجارستان در بخش های اقتصادی و گردشگری مطرح کردند که به آنها پاسخ داده شد.
فراهنگ**1355*1027*دریافت کننده: علی اکبر قزوینیان** انتشار دهنده:محمدجواددهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 945 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار