جمعه, 05 آذر 1395 ساعت 02:45

40 هزار عنوان کتاب از ابتدای امسال در کشور چاپ شده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در تولید کتاب در کشور پیشرفت های خوبی داشته ایم به طوری که در هفت ماه گذشته 40 هزار عنوان کتاب در کشور تولید شده که اقدام مبارکی در کشور است.
به گزارش ایرنا، سید عباس صالحی شامگاه پنج شنبه در آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه کتاب فارس در شیراز، بیان کرد: این در حالی است که پارسال بیش از 80 هزار عنوان کتاب در کشور تولید شد.
وی افزود: همچنین آمایش کتاب در کشور به میزان معقول رسیده است؛ به طوری که در پنج گروه نخست آماری ما شامل کتاب های علوم عملی شش هزار و 500 عنوان، کتاب های ادبیات پنج هزار و 700 عنوان، کتاب های کودک پنج هزار و 300 عنوان، کتاب های دینی پنج هزار و 300 عنوان و الباقی چهار هزار و 600 عنوان تولید شده است.
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سهولت دسترسی به کتاب برای همه افراد اظهار کرد: رسالت نمایشگاه های کتاب، ایجاد امکان دسترسی به کتاب برای همگان است که در دولت تدبیر و امید تعداد نمایشگاه های استانی کتاب از مرز 70 نمایشگاه گذشته است.
وی اظهار کرد: نمایشگاه های کتاب علاوه بر دیده شدن کتاب ها، موج فرهنگی با محوریت کتاب را نیز در جامعه ایجاد می کند که بسیار ارزشمند است.
صالحی ادامه داد: در تقسیم بندی های علوم اجتماعی، جوامع از منظرهای مختلف به جوامع پیشرو و پیرو، مدنی و بدوی، متمدن و غیر متمدن، عقلانی و هیجانی و آزاد و استبدادی تقسیم می شوند که در این تقسیم بندی ها نقش کتاب، محوری و اساسی است.
وی بیان کرد: کتاب به دلیل برخورداری از تفکر و اندیشه و جوهره انسانیت، نقش اصلی در جامعه دارد و جامعه کتابخوان، پیشرو، مدنی، متمدن، عقلانی و آزاد و غیر استبدادی است و این در حالی است که هیچ رسانه ای به اندازه کتاب نمی تواند جوامع بدوی را به مدنی تبدیل کند.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهر شیراز و استان فارس افتخارات فراوانی دارد و این شهر تاریخی و فرهنگی کتاب نقطه عظیم و ماندگاری است که می توان به آن عطف توجه کرد.
پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان فارس تا نهم آذرماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس واقع در شیراز شهرک گلستان برپاست.
شبد**3002**2027**1504**خبرنگار: فاطمه هاشمی نیک**انتشار دهنده: علی پاینده

اطلاعات تکميلي

خواندن 1111 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار