چهارشنبه, 03 آذر 1395 ساعت 18:32

آیت الله موسوی اردبیلی مصداق عملی وحدت حوزه و دانشگاه بودند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مرحوم آیت الله موسوی اردبیلی مصداق عملی وحدت حوزه و دانشگاه بودند، گفت: با اینکه ایشان تحصیلات حوزوی داشتند ولی برای علم دانشگاهیان ارزش قائل بودند و در دانشگاه مفید این پیوند حوزه و دانشگاه را عینبت بخشیدند.
آیت الله محسن غرویان چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تسلیت ارتحال این عالم ربانی خاطرنشان کرد: تسلط فقهی و اجتهادی مرحوم آیت الله موسوی اردبیلی در فقه القضا و مسائل قضاوت اسلامی حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: ایشان هم به صورت نظری و علمی بر فقه القضا مسلط بودند وهم تجربه عملی بسیاری در این زمینه داشتند و در نهایت آثار بسیار ارزشمند و کتاب های فقهی خوبی در باب قضا نوشتند.
این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به بعد انقلابی شخصیت آیت الله موسوی اردبیلی گفت: ایشان در همان اول انقلاب توسط امام راحل به عنوان عضو شورای اولیه انقلاب اسلامی تعیین شدند و در هسته و حلقه اولیه اطراف امام راحل قرار گرفتند.
غرویان بیان داشت: مرحوم آیت الله موسوی اردبیلی، شهید بهشتی، شهید مطهری، رهبر معظم انقلاب و آیت الله هاشمی رفسنجانی و... در هسته اول انقلاب قرار داشته وحق بزرگی بر گردن همه ملت دارند.
وی ادامه داد: بنده جلسات متعددی خدمت ایشان می رسیدم و از نظریات علمی آن مرجع تقلید استفاده می کردم و فقدان ایشان را به ملت ایران، حوزه های علمیه و رهبر معظم انقلاب تسلیت می گویم.
مرحوم آیت الله موسوی اردبیلی امروز چهارشنبه سوم آذرماه به دنبال عارضه قلبی در بیمارستان لاله تهران دارفانی را وداع گفت.
آیت الله موسوی اردبیلی از سال 1360 تا 1368 رئیس دیوان عالی کشور و عالی‌ترین مقام قضایی کشور بود. عضویت در شورای انقلاب، عضویت در مجلس خبرگان قانون اساسی، نمایندگی دوره اول مجلس خبرگان رهبری، دادستانی کل کشور، ریاست دیوان عالی کشور، عضو شورای عالی قضایی و عضویت در شورای بازنگری قانون اساسی و مسئولیت اجرای فرمان شش ماده‌ای حضرت امام راحل از مسئولیت های این مرجع فقید تقلید بود.
7401/ 6133/ خبرنگار- بهمن اطمینان ** انتشار دهنده: جعفرمسلمی

اطلاعات تکميلي

خواندن 975 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار