چهارشنبه, 03 آذر 1395 ساعت 16:40

اولاند تا 10 دسامبر تصمیم خود را برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری اعلام می کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رهبر سناتورهای سوسیالیست مجلس سنای فرانسه گفت: «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه 10 دسامبر (20 آذر) تصمیم خود را برای نامزدی در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور اعلام می کند.
به گزارش تارنمای روزنامه فرانسوی لوفیگارو، «دیدیه گیوم» (Didier Guillaume) افزود: رئیس جمهوری گفته است «پاسخ خود را در این زمینه 10 دسامبر ارایه می دهد».
این در حالی است که بسیاری از سوسیالیست ها، خواهان تبیین اهداف و برنامه های فرانسوا اولاند برای دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری این کشور هستند.
بر اساس این گزارش، به نظر می رسد با مشخص شدن وضعیت اولاند، سردرگمی هواداران این حزب در انتخابات 2017 فرانسه به زودی خاتمه یابد.
در همین ارتباط گیوم، هوادران حزب سوسیالیست فرانسه را به آرامش، دوری از جنجال و تلاش دعوت کرده است.
بر اساس گزارش لوفیگارو، تاکنون هیچ یک از منابع نزدیک کاخ الیزه «تاریخ و شیوه» اعلام نامزدی اولاند را برای انتخابات 2017 ریاست جمهوری اعلام نکرده اند؛ اما بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه تاریخ یاد شده معتبر است.
بر اساس این گزارش، در حقیقت فرانسوا اولاند تصمیم خود در این زمینه را پس از تعیین نامزدهای حزب سوسیالیست مجلس سنای فرانسه در تاریخ سه دسامبر و پیش از پایان مهلت قانونی در 15 دسامبر، اعلام می کند تا بتواند فرصت مناسب را برای جذب حمایت ها به دست آورد.
به گزارش ایرنا، فرانسوا اولاند بیست و چهارمین رئیس جمهوری فرانسه (هفتمین رئیس جمهوری دوره پنجم جمهوری فرانسه) است و بهار سال آتی بیست و پنجمین رئیس جمهوری این کشور انتخاب می شود.
بر اساس نتایج نظرسنجی «مرکز تحقیقات سیاسی علمی پو» (Cevipof) که چندی پیش در روزنامه فرانسوی لوموند منتشر شد، محبوبیت فرانسوا اولاند رئیس جمهوری این کشور در حال فرو ریختن بوده و به یک رکورد تبدیل شده است.
بر اساس این گزارش، از زمان راه اندازی نظرسنجی انتخاباتی مرکز تحقیقات سیاسی علمی پو، از نوامبر 2015 تاکنون، آمار محبوبیت فرانسوا اولاند در حال کاهش است و از میان 17 هزار و 47 پاسخ دهنده در این نظرسنجی، سه درصد از عملکرد اولاند تاحدودی راضی و فقط یک درصد بسیار راضی هستند.
در گزارش لوموند آمده است که از سال 1958 تاکنون، رئیس جمهوری فعلی فرانسه رکورد کاهش محبوبیت را ثبت و نوامبر 2013 موسسه نظرسنجی ایپسوس (Ipsos) آماری مبنی بر محبوبیت 20 درصدی فرونسوا اولاند منتشر کرده است.
پیشتر روزنامه فرانسوی لوفیگارو در مقابله ای از کتاب «رئیس جمهور نباید اینگونه سخن بگوید» مشتمل بر 61 مصاحبه 2 تن از روزنامه نگاران لوموند با فرانسوا اولاند در زمان ریاست جمهوری اش، سخنان اولاند را به خودکشی سیاسی تشبیه کرده بود.
به گزارش ایرنا، در طرف دیگر ماجرا، کارزار رقابت های درون حزبی احزاب جمهوریخواه و راست میانه فرانسه که در دور نخست با پیروزی «فرانسوا فیون» و «آلن ژوپه» آغاز شده بود، تا یکشنبه هفته آتی (27 نوامبر) ادامه می یابد تا نامزد نهایی این جناج مشخص شود.
رئیس جمهوری فرانسه هر پنج سال و با رای مستقیم مردم انتخاب می شود. دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه 23 آوریل (3 اردیبهشت 96) با حضور نامزدهای برگزیده احزاب و نامزدهای مستقل این کشور و دور دوم آن هفت می (17 اردیبهشت 96) با حضور دو برگزیده دور نخست، برگزار می شود.
اروپام*** 2090 ** 1908
مترجم: سعید زارع کندجانی** انتشار دهنده : افشار دارابی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1071 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار