چهارشنبه, 03 آذر 1395 ساعت 14:45

بازتاب گسترده تقدیر ایران از میهمان نوازی عراقی ها در رسانه های عراق

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رسانه های عراق از اقدام سازمان تبلیغات اسلامی کشورمان در ایجاد یک بنر بزرگ در جوار مرزهای ایران با عراق که در آن از میهمان نوازی سخاوتمندانه عراقی ها در ایام اربعین حسینی، تقدیر شده است، استقبال گسترده کردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، نصب این بنر زیبا در تقدیر از میهمان نوازی عراقی ها در ایام اربعین از زائران ایرانی، در طول سه روز گذشته در سطح رسانه ها، شبکه های اجتماعی و مجموعه های خبری عراق بازتاب گسترده داشته است.
همه این رسانه ها در واکنش به این اقدام مثبت ایران نوشته اند که ایرانی ها با نصب یک بنر بزرگ در جوار مرزهای دو کشور در گذرگاه های مرزی، از میهمان نوازی عراقی ها در ایام اربعین تشکر کرده اند.
به نوشته این رسانه ها، در این بنر، ایرانی ها با دو عبارت عربی و فارسی نوشته اند که 'مردم عراق متشکریم' از میهمان نوازی سخاوتمندانه عراقی ها در ایام اربعین تقدیر کردند.
پیشتر 'رضا معممی مقدم' مدیر کل تشکل های دینی در سازمان تبلیغات اسلامی و عضو کمیته فرهنگی ستاد اربعین از تشکیل یک کمپین تشکر از مردم عراق در راستای تقویت روابط بین دو ملت به مناسبت زیارت اربعین سخن گفته بود.
وی گفته بود که ما وظیفه داریم که کمپین تشکر از مردم عراق به خاطر میزبانی و میهمان نوازی راه بیندازیم چون حتما پیامدهای مثبتی را به دنبال خواهد داشت، به عنوان مثال اهدای هدیه های کوچک مثل یک کتاب یا نشریه و امثال اینها به موکب ها و هئیت های عراقی می تواند از جمله فعالیت های این کمپین باشد.
البته این اقدام از آغاز موسم اربعین امسال از اول صفر گذشته بطور عملی اجرا شده است، به طوری که مقام های دیپلماتیک ایران از جمله سفیر و رایزن فرهنگی ایران در عراق در طول بازدید از موکب ها و راهپیمایی اربعین ، عملا از مردم و مسئولان هیات های مذهبی عراق تشکر کرده و هدایایی نیز به آنان اهدا کردند.
خاورم *4*353*1770*

اطلاعات تکميلي

خواندن 1036 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار