چهارشنبه, 03 آذر 1395 ساعت 11:09

مرکز ویژه پرورش فکری کودکان معلول در مازندران راه اندازی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نخستین مرکز ویژه پرورش فکری کودکان و نوجوانان معلول مازندران با عنوان مرکز فراگیر صبح امروز چهارشنبه در ساری راه اندازی شد .
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران در آئین افتتاح مرکز فراگیر کانون استان درساری گفت که مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، پذیرش کودکان بدون در نظر گرفتن ناتوانی های جسمی و حرکتی را مورد نظر دارد .
قاسم عزیزاده گرجی با اشاره به انجام 40 فعالیت فرهنگی ، هنری ، ادبی ، علمی و معارف اسلامی در کانون های پرورش فکری کودکان ، ادامه داد : در مراکز فراگیر کودکان کم بینا ، نابینا ، ناشنوا ، معلول جسمی و حرکتی و چند معلولیتی در کنار کودکان با شرایط عادی از این خدمات برخوردار می شوند .
وی استفاده کودکان معلول از این مرکز را منوط به ایجاد زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری اعلام کرد و گفت : ایجاد مسیر حرکت شیب دار و پوشش اسفنجی ستون های ساختمان برای کاهش صدمات هنگام افتادن این کودکان از جمله این زیر ساخت های مورد نیاز است .
به گفته مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران دستگاه 'به دید ' ، ' برجسته نگار ' و کتاب های صوتی از جمله تجهیزات مورد نیاز برای کودکان معلول در این مرکز فراگیر است .
وی افزود : کانون پرورش فکری شعبه یک ساری به عنوان اولین مرکز فراگیر استان با 600 میلیون ریال اعتبار کانون پرورش فکری مازندران مناسب سازی شد .
عزیزاده گرجی ادامه داد : یک دستگاه به دید ، 120 جلد کتاب به خط بریل ، 150 کتاب نوجوانان معلول و کتاب های صوتی برای این مرکز فراگیر تهیه شد .
وی آموزش مربیان کانون پرورش فکری مازندران برای چگونگی برخورد و آموزش با کودکان معلول را از دیگر اقداماتی برشمرد که برای تجهیز کردن مرکز فراگیر استان انجام شد .
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران گفت : هم اکنون مربیان 13 کانون استان آموزش های لازم را فراگرفته اند .
وی با اشاره به اینکه پایان امسال یک مرکز فراگیر دیگر در کانون پرورش فکری کودکان چالوس راه اندازی می شود ، افزود : همچنین دیگر مراکز که مربیان آموزش دیده دارند می توانند به صورت موردی کودکان معلول را پذیرش بکنند .
مازندران 33 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارد که کودکان و نوجوانان هفت تا 17 سال را زیر پوشش دارند .
یکصد مربی در این کانون ها آموزش به کودکان را انجام می دهند .
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی **انتشار دهنده:سید محسن حسن نیا
2096/1899

اطلاعات تکميلي

خواندن 748 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار