چهارشنبه, 03 آذر 1395 ساعت 01:37

رکورد دار اسارت در گینس بازهم آزاد نشد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
'نائل البرغوثی' قدیمی ترین اسیر فلسطینی دربند زندان های رژیم صهیونیستی است که بیش از سه دهه از عمر خود را در زندان رژیم صهیونیستی سپری کرده، اما با نزدیک شدن اتمام مدت محکومیتش، بازهم آزادی وی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری صفا فلسطین، باشگاه اسیران فلسطین، مقام های زندان رژیم صهیونیستی را مسئول زندگی برغوثی 59 ساله دانسته است.
برغوثی از اهالی استان رام الله است که اداره زندان های رژیم صهیونیستی دو روز پیش و بدون دلایل مشخص، وی را از زندانی بیابانی به زندان «ریمون» منتقل کرده اند.
باشگاه اسیران فلسطینی روز سه شنبه در بیانیه مطبوعاتی خود گفت که دادگاه رژیم صهیونیستی پیشتر برغوثی را به تحمل 30 ماه زندان محکوم کرده بود که دادگاه تجدیدنظر اسرائیل خواستار تجدید نظر در حکم وی بوده و درخواست حبس ابد کرده و وی همچنان در انتظار صدور حکم دادگاه است.
این نهاد فلسطینی تاکید کرد که مدت محکومیت برغوثی 27 آذرماه 95 (17 دسامبر) به پایان برسد.
نائل برغوثی موسوم به «ابو النور» از روستای کوبر در رام الله است، وی متولد 1957 است و درحالی که هنوز 20 سال از عمرش نمی گذشت در 15 شهریور 1366 (چهارم مارس 1987) از سوی رژیم صهیونیستی بازداشت شد.
برغوثی یکی از آزادشدگان مبادله اسرای فلسطینی موسوم به شالیت بود که در سال 2011 آزاد شد، اما 28 خردادماه 93 (18 ژوئن 2014) به همراه «فخری البرغوثی» برادرش و دو نماینده حماس در منازلشان بازداشت شدند.
برغوثی در کتاب رکوردهای گینس هم اسم خود را به عنوان قدیمی ترین اسیر جهان به ثبت رسانده است، کسی که بیشترین مدت زندگی اش را در زندانی های رژیم صهیونیستی اسیر بوده است.
خاورم**9363** 1574 ** مترجم: محمد تدو ** انتشار دهنده: محسن تهوری

اطلاعات تکميلي

خواندن 1129 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار