سه شنبه, 02 آذر 1395 ساعت 13:47

کتاب پراکنش گیاهان دارویی استان سمنان منتشر شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کتاب ' پراکنش گیاهان دارویی استان سمنان' با حمایت ستاد توسعه علوم وفناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری منتشر شد.
به گزارش روزسه شنبه گروه علمی ایرنا ازروابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، درکتاب ' پراکنش گیاهان دارویی استان سمنان ' 110گونه گیاه دارویی شناسایی شده که مشخصات زیستگاه و نقشه گستره پراکنش آنها آورده شده است.
دراین کتاب هرنقشه عرصه پراکنش یک گیاه دارویی را مشخص کرده و درکنار نقشه، ویژگی محیطی عرصه گسترش گیاه مورد نظر نیز بیان شده است.
به منظور اجرای طرح شناسایی و پراکنش گیاهان دارویی گستره تیپ های گیاهی استان سمنان در عرصه های طبیعی مشخص شده و محدوده دقیق آنها روی نقطه تعیین شده،هر تیپ گیاهی مطابق تعریف از یک تا چهار گیاه تشکیل شده که گونه های غالب یا اصلی تیپ به شمار می روند.
این گیاهان از بیشترین حضور و تراکم درعرصه تیپ گیاهی برخوردار هستند، در کنار این گیاهان و به صورت پراکنده و با تراکم کمتر، گیاهان دیگری مشاهده و شناسایی شدند که نام گیاهان همراه بر آنها گذاشته شده است.
طرح جمع آوری کتاب 'پراکنش گیاهان دارویی استان سمنان' توسط انتشارات موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب ایرانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی شده است و پیش این نیز کتاب پراکنش گیاهان دارویی استان های بوشهر،یزد، مازندران، چهارمحال وبختیاری، خراسان، تهران، خراسان رضوی و قم نیزمنتشرشده است.
علمی *** 9340**1440
دریافت کننده : منیر ابراهیمی زاده** انتشار: گلشن

اطلاعات تکميلي

خواندن 939 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار