سه شنبه, 02 آذر 1395 ساعت 13:41

کتاب در سبد فرهنگی خانواده ها قرار گیرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید بر تلاش برای ترویج و توسعه هر چه بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: کتاب باید در سبد فرهنگی خانواده ها قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز سه شنبه در همایش تجلیل از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی و رونمایی از تازه های نشر استان در سنندج افزود: قسمتی از فروشگاه های بزرگ که انواع و اقسام کالاها در آن مشاهده می شود باید به کتاب اختصاص یابند.
وی با بیان اینکه امروز ارزش و جایگاه انسان ها با علم و دانش سنجیده می شود گفت: ما به هر میزان که از کتاب، مطالعه و علم فاصله بگیریم به نحوی از انسانیت فاصله گرفته ایم.
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار کرد: امروزه تا حدودی با کاهش کتابخوانی در جامعه روبرو شده ایم که بخش عمده ای از آن به توسعه فناوری و شبکه های مجازی برمی گردد.
وی ادامه داد: کتاب کالایی کهنه نشدنی است که قابلیت حذف ندارد و گسترش و توسعه فناوری های نوین نتوانسته است جایگزینی برای کتاب شود و هر چند کتابخوانی کم شده اما همواره مخاطب خاص خود را دارد.
به گفته وی به هر اندازه که فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه ترویج یابد در رشد و توسعه کشور نیز تاثیر گذار خواهد بود.
آیت الله حسینی شاهرودی با تاکید بر تلاش برای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: تروج فرهنگ کتابخوانی باید از خانواده ها شروع شود و نویسندگان و ناشران نیز نیاز و علایق مخاطب را در تولید کتاب در نظر بگیرند.
وی افزود: علایق و نیازهای انسان ها با هم متفاوت است اما متاسفانه در کتاب های ما این مساله مورد توجه قرار نگرفته است و انتظار می رود علاوه بر توجه به این مهم، ناشران نیز طرح و نوع جلد کتاب را در نظر گرفته و مخاطبان نیز دسته بندی شوند.
او ادامه داد: ترویج توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه باید به گونه ای انجام شود که افراد از خواندن کتاب لذت ببرند و بدون شک گاهی با کارهایی بسیار کوچک می تواند فرد را به خواندن تشویق و ترغیب کرد.
آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی اظهار امیدواری کرد: در استان کردستان این مسائل در نظر گرفته شده و این استان به الگویی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور تبدیل شود.
در ادامه این آیین پنج کتاب تازه های نشر استان شامل 'ماسیخوره ی داوباز' اثر شیلان گیلانی، ' کورد له سه فه ر نامه کاندا' اثر فرامرز آقا بیگی، 'تئوری کلاسیکه کانی کومه لناسی' ترجمه خالد شفیعی، ' رافه ی پنده شته کانی شاخ' اثر اسماعیل اعظمی و گلزار عارفان اثر حسین مدرس گرجی رونمایی شد.
در پایان از تعدادی از مولفان، ناشران و انتشاراتی های برتر استان تجلیل شد.
7348/1904
**خبرنگار: افسانه گلباغی/**انتشار دهنده: مسعود احمدی

اطلاعات تکميلي

خواندن 838 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار