سه شنبه, 02 آذر 1395 ساعت 11:46

بیش از 85 هزار نفر کتاب خریدند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
85 هزار و 992 نفر، 231 هزار و 430 نسخه کتاب در طرح پاییزه کتاب که در حال اجراست، خریداری کردند.
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب، با گذشت کمتر از 10 روز از اجرای طرح پاییزه کتاب در 668 کتابفروشی سراسر کشور، اقشار مختلف استقبال خوبی از خرید این محصول ارزشمند فرهنگی دارند.
در حال حاضر استان تهران با 117 کتابفروشی و فروش 44 هزار و 521 هزار نسخه کتاب، رتبه اول پرفروش‌‏ترین استان‏ها را به خود اختصاص داده است.
استان خراسان رضوی نیز با مشارکت 61 کتابفروشی و فروش بیش از 30 هزار و 374 هزار کتاب، رتبه دوم طرح پاییزه کتاب را از آن خود کرد.
استان خوزستان هم با 20 کتابفروشی فعال خود تاکنون با 23 هزار و 268 هزار نسخه کتاب در صدر پرفروش‌ترین استان براساس کتاب قرار گرفت.
'من پیش از تو» نوشته جوجو مویز با ترجمه مریم مفتاحی انتشارت آموت، «یک بعلاوه یک» نوشته جوجو مویز با ترجمه مریم مفتاحی- انتشارت آموت، «پس از تو» نوشته جوجو مویز با ترجمه مریم مفتاحی انتشارت آموت، «ملت عشق» نوشته الیف شافاک با ترجمه ارسلان فصیحی - انتشارات ققنوس، «بیشعوری» نوشته خاویر کرمنت با ترجمه محمود فرجامی - انتشارات تیسا،«جزء از کل»نوشته استیوتولتز ترجمه پیمان خاکسار از انتشارات چشمه
، «بهترین شکل ممکن» مصطفی مستور از انتشارت چشمه و «هنر شفاف اندیشیدن» نوشته رالف دوبلی و ترجمه عادل فردوسی‏پور، بهزاد توکلی و علی شهروز- انتشارات چشمه در صدر پرفروش‏‌ترین کتاب‏ها در طرح پاییزه کتاب هستند.
طرح پاییزه کتاب بعد از طرح‌های کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب، چهارمین گام در راستای توجه وزارت ارشاد به اعطای یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ‌ها است. این طرح از 24 آبان‌ماه تا 24 آذرماه در کتابفروشی‌های عضو این طرح اجرا می‌شود.

** انتشارات روزگار مجموعه مقالات مرحوم سیروس نیرو را در کتابی با عنوان «شگرد سرایش شعر نیمایی» منتشر می کند.
این کتاب توسط محمد مفتاحی گردآوری و به مباحثی مانند وزن و قافیه کارهای نیما یوشیج پرداخته شده است.

** به گزارش کتابخانه ملی ایران ، یکهزار و 900 نفر در آبان ماه امسال به عضویت کتابخانه ملی درآمدند.
60 درصد اعضای جدید کتابخانه بانوان و 40 درصد مردان هستند.
فراهنگ**9022**1027**خبرنگار: رقیه نوری**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1138 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار