سه شنبه, 02 آذر 1395 ساعت 11:24

ستاد پیگیری مسائل حقوقی نشر تشکیل می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازرس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: ستاد پیگیری مسائل حقوقی نشر با هدف جلوگیری از تکثیرهای غیرقانونی تشکیل می شود.
سید عباس حسینی نیک روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: در صورتی که مانع تکثیرهای غیرقانونی در حوزه نشر نشویم، ابتدا مولفان و بعد ناشران نابود خواهند شد زیرا این دو قشر درآمدی نخواهند داشت.
وی با بیان اینکه انتقال مفهوم امروزه از راههای مختلف مثل فضای مجازی میسر است، ادامه داد: کتاب های افست، تکثیرهای غیرمجاز و قرار دادن کتاب های خوب ناشران در کانال های تلگرامی، خطری جدی برای این قشر و مولفان و نویسندگان به شمار می روند.
مدیر انتشارات مجد، اضافه کرد: اخیرا اتحادیه ناشران و کتابفروشان تفاهم نامه ای را با معاونت فرهنگی وزارت ارشاد امضا کرده تا بر اساس آن ستادی با هدف پیگیری مسائل حقوقی حوزه نشر تشکیل و رسیدگی به چنین اموری در دستور کار قرار گیرد.
بازرس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، اصلاح قوانین حوزه نشر را یکی از دغدغه های مهم دانست و گفت: لازم است قوانین و مقررات این حوزه به صورت مصوبه مجلس درآید، هر چند بروز شدن قانون حمایت از حقوق مولفان و نویسندگان نیز مورد تاکید است.
به گفته وی، قانون فعلی مربوط به سال 1348 است.
فراهنگ**1880**1027**خبرنگار: پروین اروجی** انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1414 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار