سه شنبه, 02 آذر 1395 ساعت 10:20

توصیه های افشین علا به نویسندگان جوان: فقط کتاب بخوانید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شاعر معاصر و نویسنده کودک و نوجوان به نویسندگان جوان توصیه کرد، برای کسب مهارت در نویسندگی، فقط بخوانند و بخوانند و بخوانند.
افشین علا روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار کرد: نخستین قدم برای نویسنده شدن بی شک خواندن است. خواندن، خواندن و خواندن، و هیچ کلاس و معلمی به اندازه مطالعه، نویسندگی را به ارمغان نمی آورد.
وی تصریح کرد: اما چگونه خواندن و چگونه انتخاب کردن کتاب های خوب نیز مستلزم همراهی با اهل ذوق و خرد است.
علا افزود: پس قدم دوم بهره گیری از کسانی است که خبره کارند زیرا بدون مشورت و هدایت اهل فن ممکن است مطالعه زیاد هم ثمری نداشته باشد، چون کتاب فراوان است اما کتاب خوب کم است.
نویسنده کتاب «بلدم شعر بگویم» گفت: قدم بعدی انس همزمان با ادبیات کهن و معاصر است. اکتفا به هریک از این دو، به مثابه پرواز کردن با یک بال است که راه به جایی نخواهد برد. ضمنا از ادبیات سایر ملل و میراث های مکتوب جهانی نیز نباید غافل بود.
علا همچنین تصریح کرد: اگر کتابخوانی و فرهیختگی باعث ایجاد فاصله بین اهل مطالعه و اکثریت مردم شود بدیهی است که امر مذمومی است.
وی خاطرنشان کرد: ارتقای شخصیت افراد با مطالعه از آن جهت ارزشمند است که آنها می توانند از آموخته های خود هم در کسب زندگی بهتر استفاده کنند، و هم به دیگران البته فراخور حال هرکس کمک کنند که راه های رسیدن به حقیقت را بیابد.
فراهنگ ** 1540 ** 1071 ** خبرنگار: حمید بحرینیان ** انتشار دهنده: امید غیاثوند

اطلاعات تکميلي

خواندن 998 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار