سه شنبه, 02 آذر 1395 ساعت 09:52

روسیه: آمریکا حاضر به محکومیت جنایات تروریست های ضدسوری نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
روسیه پیش از انتشار مجموعه اسناد جنایات گروههای تروریستی ضدسوری، اعلام کرد: آمریکا هنوز از محکوم کردن اقدام های ضدبشری تروریست ها در سوریه خودداری می کند، در حالیکه این محکومیت باید انجام گیرد.
به گزارش ایرنا، پس از انتشار بخش اول «کتاب سفید» در برگیرنده اسناد کشته شدن مردم سوریه در بمباران های آمریکا و ائتلاف وابسته، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که قسمت دوم این مجموعه شامل مستندات جنایات گروههای تروریستی ضدسوری را نیز منتشر می کند.
شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز سه شنبه به نقل از سخنان ولادیمیر سافرونکوف معاون نماینده دائمی این کشور در سازمان ملل خطاب به هیات آمریکایی، گزارش داد: چرا شما اسامی تروریست هایی را که جنایات ضدبشری علیه مردم سوریه انجام می دهند، منتشر نمی کنید؟
پس از اینکه سامانتا پاور نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل نام 13 افسر ارتش سوریه در حال جنگ با تروریست ها را به عنوان جنایتکار اعلام کرد، سافرونکوف با هشدار به واشنگتن گفت: پس چه کسانی باید به جنایت های تروریست ها علیه مردم سوریه رسیدگی کنند و به نظر می رسد باز هم از آنان می ترسید.
مقام روسی افزود: آیا آمریکا به اصل بی گناهی این افراد بیش از محکوم شدن در دادگاه پایبند نیست؟ چرا بدون اینکه تحقیقاتی انجام شود، دیگران را در جایگاه متهم قرار می دهید و محکوم می کنید؟
سافرونکوف در پایان با تاکید بر لزوم پایان سکوت آمریکا در برابر جنایات اثبات شده تروریست ها در سوریه، گفت: شما با ادعای بی طرفی می خواهید تمامی جهان را به دادگاه بکشانید.
وزارت خارجه روسیه دیروز با اعلام خبر انتشار بخش دوم کتاب سفید در شورای امنیت و مقر سازمان ملل در ژنو اعلام کرد که این مجموعه در برگیرنده مدارک و شواهد اثبات کننده قتل غیرنظامیان و موارد بی شمار گلوله باران مناطق مسکونی ازجمله با استفاده از مواد شیمیایی و نیز مستندات جعلی بودن اطلاعات ارائه شده از سوی غربی ها ثبت شده است.
بخش اول کتاب سفید حاوی اسناد عملیات ائتلاف آمریکایی موسوم به ضدداعش و چند کشور غربی-عربی وابسته در سوریه یازدهم آبان برای آگاهی اعضای شورای امنیت سازمان ملل توزیع شد.
روسیه اعلام کرد که این بخش از «کتاب سفید» دربرگیرنده مجموعه اسناد و اطلاعات اقدام های نظامی ائتلاف آمریکایی علیه سوری ها و همچنین عملیات گروههای مسلح و تروریست های موسوم به معارضان میانه رو تحت الحمایه گروه کشورهای غربی-عربی ضدسوری است.
اروپام 391 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

اطلاعات تکميلي

خواندن 1139 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار