سه شنبه, 02 آذر 1395 ساعت 00:21

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: آثار موزه هنرهای معاصر به ایتالیا ارسال نمی شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ارسال نکردن آثار موزه هنرهای معاصر به موزه ایتالیا خبر داد و گفت: این موضوع نیازمند بررسی های بیشتر است که در این باره تصمیم گیری خواهد شد.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، «سیدرضا صالحی امیری» شامگاه دوشنبه در حاشیه نشست هم اندیشی با اهالی نشر و قلم در جمع خبرنگاران افزود: قرار بود، در 10 روز آینده، شماری از آثار موزه هنرهای معاصر به موزه ای در ایتالیا ارسال شود که این موضوع برای تصمیم گیری و بررسی بیشتر فعلا کنسل شده است.
** حمایت از آثار فاخر دینی و قرآنی را دنبال می کنیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه سیاست های وزارت ارشاد در حوزه دینی و قرآنی چه خواهد بود، اظهار کرد: همانگونه که در مجلس شورای اسلامی نیز اعلام داشتم، یکی از اولویت ها و سیاست های ما در این وزارتخانه تقویت فرهنگ دینی و قرآنی در جامعه است.
صالحی امیری تاکید کرد که در بودجه سال 96 موضوع تقویت جدی در حوزه قرآن و عترت و حمایت از آثار فاخر دینی و مذهبی را دنبال خواهیم کرد.
** بازنگری در سیاستها را مدنظر دارم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه و در پاسخ به پرسشی درخصوص برخی موسسات که با مجوز مد و لباس اقدام به راه اندازی کلاسهای آموزشی کرده اند، گفت: بطور کلی یک بازنگری در سیاست ها در همه حوزه های این وزارتخانه و مراکز تابعه در دستور کار داریم و لذا در آینده همه موارد را در حوزه های سینما، کتاب، رسانه، موسیقی، تئاتر و.... اطلاع رسانی خواهیم کرد.
** هم اندیشی با اهالی نشر و قلم برای حل و فصل مشکلات
صالحی امیری در ادامه به نشست امشب (دوشنبه) خود با اهالی نشر و قلم اشاره کرد و گفت: در این نشست جمعی از اهالی نشر و قلم به نمایندگی از صنوف، تشکلها و انجمن ها به بیان نظرات، مشکلات، خواسته ها و ارائه پیشنهادات خود پرداختند.
وی افزود: عمده مطالبات و بیانات این قشر قانع و زحمتکش عدم دخل و خرج آنها، کاهش تصدی گری دولت در حوزه نشر، مبارزه با قاچاق چاپ برخی کتابها، موضوع دادگاه کتاب، بالا رفتن هزینه حوزه نشر، موضوع پرداخت یارانه ها و بیمه و بحث مالیات کتابفروشان و حوزه نشر بود که قرارشد موضوعات توسط خود اهالی نشر اولویت بندی و اعلام شود تا بتوانیم نه همه این خواسته ها؛ بلکه بخش عمده و مهم آن را در این مدت کم مرتفع و حل و فصل کنیم.
نشست هم اندیشی جمعی از اهالی نشر و قلم سراسر کشور با سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر، فرزین ضرغامی رئیس اداره کل ارساد استان تهران و جمعی از مسئولان معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در سالن همایش یکی از هتل های تهران برگزار شد.
شبد**١٣55**1953**9122 **خبرنگار:علی اکبر قزوینیان**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1074 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار