دوشنبه, 01 آذر 1395 ساعت 16:18

تهیه کننده تلویزیون:مدیران فقط به برنامه های طولانی با مجری های مشهور توجه می کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تهیه کننده مجله «فرهنگی روزگار» می گوید مدیران تلویزیون فقط به برنامه هایی با زمان طولانی و مجری های مهشور توجه می کنند.
جعفر فریدزاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا در خصوص این برنامه فرهنگی از شبکه 4 گفت: این برنامه ادامه برنامه «یادداشت» است که سال گذشته در شبکه چهار داشتم.
وی افزود: روزگار یک مجله فرهنگی و هنری است که کفه فرهنگ به ویژه فرهنگ عمومی و اجتماعی در ‌آن سنگینی می کند.
تهیه کننده پیشین برنامه «سیمای خانواده» تاکید کرد: به عبارتی بیشتر به تعریف مردم از فرهنگ نزدیک شده ایم و در برنامه فقط سراغ نویسنده، اساتید، اندیشمندان و صاحب نظران نمی رویم و مردمی را هم می بینیم که به فرهنگ فکر می کنند و حتی اگر با اساتیدی مانند اسماعیل سعادت صحبت می کنیم خود آنها تاکید دارند فرهنگ کوچک ترین رفتار روزمرده همه مردم است و تا وقتی آنها را رعایت نکنیم به رشد فرهنگی نمی رسیم.
وی در مورد انتخاب موضوعات این برنامه گفت: اتاق فکری متشکل از مدیر گروه فرهنگ و اندیشه شبکه 4 خانم آقایی، سردبیر برنامه به نام شهاب الدین عباسی و خود من موضوعات را تعیین می کنیم.
فریدزاده افزود: بعضی موضوعات برنامه از مناسبت های فرهنگی در تقویم یا اتفاقات فرهنگی و هنری و مسائل روز جامعه؛ مانند بررسی کتاب های درسی، بررسی تقلب در پایان نامه های دانشگاهی و ...گرفته می شود.
تهیه کننده برنامه «یادداشت» تاکید کرد: مجله روزگار در بررسی همه این موضوعات نگاه انتقادی و تحلیلی داشته است.
وی یادآور شد: توقع من به عنوان تهیه کننده و همه همکارانی که برنامه های هرشبه و با زمان کوتاه می سازند، توجه بیشتر مدیران تلویزیون است.
«این تهیه کنندگان به نوعی با بی مهری مسئولان تلویزیون روبرو هستند؛ اما انتظار توجه بیشتری به این برنامه ها هست تا رسانه های دیگر هم این برنامه ها را ببینند و با تبلیغ باعث افزایش مخاطب شوند».
فریدزاده خاطرنشان کرد: ولی توجه مدیران به لحاظ مالی و اعتباری بیشتر به برنامه های اسم و رسم دار و با زمان زیاد و مجریان مشهور است و به برنامه هایی مانند روزگار بها داده نمی شود.
مجله فرهنگی روزگار شنبه تا چهارشنبه ساعت 20:30 و پنج شنبه 10:45 روی آنتن شبکه 4 سیما می رود؛ این برنامه را گزارشگران برنامه از جمله پدرام جوادزاده اجرا می کنند.
اسماعیل سعادت نویسنده و مترجم، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مدیر گروه دانشنامهٔ زبان و ادب فارسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی همچنین عضو شورای عالی ویرایش صدا و سیمای در برنامه امشب (اول آذر) میهمان روزگار خواهد بود و دانشنامه زبان و ادب فارسی را در این برنامه معرفی می کند.
فراهنگ**9157**1823خبرنگار: منصوره شوشتری**طاهره نبی اللهی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1329 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار