دوشنبه, 01 آذر 1395 ساعت 15:17

سبک زندگی غربی با مهدهای قرآنی مسدود می شود/ آموزش به مساجد بازگردد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تهران ـ ایرنا ـ رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم افتتاح 500 مهد قرآنی گفت: مهدهای قرآنی زمینه ساز انسداد سبک زندگی غربی به داخل خانواده های ایرانی است.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خبرگزاری بسیج، سردار محمدرضا نقدی در مراسم افتتاح مهدهای قرآنی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره کودکان دشت کربلا و کودکان شهید جنگ تحمیلی اظهار امیدواری کرد که مهدهای قرآنی محل تربیت سربازان آینده انقلاب اسلامی باشد.
نقدی در این مراسم با اشاره به نقش اثر گذار بانوان در اجرای برنامه های سازمان بسیج مستضعفین گفت: بانوان بسیجی برنامه های بسیار اثرگذاری در نهادینه کردن ارزش های انقلاب داشتند که تاسیس مهدهای قرآنی در مساجد سراسر کشور از جمله این اقدامات است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی فرمودند؛«ما پیروز شدیم اما بدانید دشمن برای 30 الی 40 سال آینده برنامه ریزی خواهد کرد»؛ بنابراین ما باید روی این جمله امام (ره) تامل می کردیم اما متاسفانه در این زمینه غفلت شد و شاهد کم کاری بودیم.
وی اضافه کرد: اگر روی این سخن امام(ره) تامل می کردیم می فهمیدیم که دشمن برای این برنامه ریزی بلند مدت باید بر قشر نونهالان و کودکان ما تمرکز کند و در این راه سعی می کند انسانی را تربیت کند که رفتارهای غربی داشته باشد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به معضل آموزش رفتارهای غربی در بیشتر مهدهای کودک کشور گفت: بسیاری از خانواده های ایرانی به این قضیه معترض بودند بر همین اساس دغدغه ای ایجاد شد تا مهدهایی تاسیس کنیم که کودکان در مسیر ارزش های انقلاب و دین اسلام تربیت می کند.
سردار نقدی با تاکید بر این که بسیج، توده ای از مردم است، خاطرنشان کرد: بسیج هر وقت لازم باشد وارد میدان می شود و افتتاح این تعداد بالای مهد قرآنی(500 مهد) در مدت زمان کوتاه، کاری بسیار سخت بود که تنها بسیج قادر به انجام آن بود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه فعالیت رو به جلو این مهدها بسیار مهم‌تر از افتتاح آنهاست، اظهار کرد: امروز ما کتاب های مختلف، سرودها و بازی های گوناگونی را در اختیار داریم که بر مبنای تعالیم انسان سازی دین اسلام طراحی شده اند.
وی در ادامه به الگو شدن طرح های اجرایی بسیج در میان کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز اردوهای سازندگی و حلقه های صالحین بسیج به الگویی جهانی تبدیل شده است، اگر مهدهای قرآنی ما نیز هر چه بیشتر مطالب غنی‌تری ارائه دهند، قطعا مورد توجه دیگر کشورها قرار خواهد گرفت.
سردار نقدی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای استعمارگونه ای که در اواخر دوران قاجار و دوران پهلوی انجام شد، خارج کردن تعلیم، آموزش و تربیت کودکان و جوانان از مساجد بود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در آن دوران مدارس در دل مساجد قرار داشتند و مسجد، کانون علم اندوزی و تربیت افراد بود، اما این دو را از یکدیگر جداکردند و این کار باعث شد تا آسیب های بسیاری را در امر آموزش شاهد باشیم.
وی تأکید کرد: باید تلاش کرد تا دوباره مباحث آموزشی به سمت مساجد بازگردد چراکه این کار، ما را از آسیب های احتمالی در حوزه تعلیم و تربیت مصون می دارد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه خطاب به مدیران مهدهای قرآنی بسیج گفت: سعی کنید در این راه خیرین را با خود همراه کنید و در این طرح آنان را سهیم و اعلام کنید که مهدهای قرآنی زمینه ای بسیار جذاب برای آشنایی کودکان با مفاهیم و ارزش های دین اسلام است.
امروز(دوشنبه) همزمان با دومین روز از هفته بسیج 500 مهدقرآن در سراسر کشور با حضور سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین و با همت سازمان بسیج جامعه زنان و سازمان قرآن و عترت بسیج به صورت ویدئو کنفرانس همزمان گشایش یافت.
اجتمام**9132 **1776
تنظیم کننده: فرزانه سلامت بخش** انتشار: لیلا خطیب زاده

اطلاعات تکميلي

خواندن 669 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار