دوشنبه, 01 آذر 1395 ساعت 12:01

برنامه ‌های سالگرد درگذشت «ممیز» اعلام شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مراسم سالگرد درگذشت مرتضی ممیز پنجم آذر ماه در خانه هنرمندان برگزار می شود.
به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، امسال نیز مانند 10 سال گذشته، به همت موسسه‌ فرهنگی - هنری ممیز، مراسم سالگرد مرتضی ممیزه پنجم آذرماه از ساعت 18 تا 20 در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران برگزار می ‌شود.
در این آیین، طرح ‌های اولیه برخی از نشانه ‌های طراحی ‌شده توسط این گرافیست نمایش داده خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی –هنری ممیز، امسال مِلک ایمبودن - طراح گرافیک و عکاس - از سوییس مهمان مراسم سالگرد درگذشت ممیز خواهد بود و به نمایش آثار خود و سخنرانی خواهد پرداخت.
گالری‌های «زمستان» و «پاییز» نیز محل نمایش پوسترهای ایمبودن و گالری «میرمیران» محل نمایش گزیده‌ای از آثار شاگردان ایمبودن خواهد بود.
مرتضی ممیز بنانگذار رشته گرافیک در ایران است این هنرمند گرافیست در سن 69 سالگی روز شنبه پنجم آذر ماه 1384 در تهران در گذشت. او حدود سه سال به سرطان مبتلا شده بود.
ممیز پیشرو گرافیک نو در ایران است و بیشتر کسانی که در ایران و در این زمینه تحصیل کرده اند، شاگردان و همکاران او بوده اند. کارنامه ممیز به اندازه ای بزرگ و درخشان است که کمتر کسی با او قابل مقایسه است. او با نشریات فرهنگی فراوانی در 50 سال گذشته همکاری کرده که همه از کارهای ماندگار زمانه ما شدند. او برای صدها کتاب، جلد طراحی کرده است. طراحی صحنه از دیگر کارهای او است.
فراهنگ**9338**1027**دریافت کننده: صدیقه بهارلو**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 719 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار