دوشنبه, 01 آذر 1395 ساعت 11:20

نماینده مجلس: روند کتابسازی باید متوقف شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه، روند کتابسازی (کپی کردن از کتابها) باید متوقف شود.
سید احسان قاضی زاده هاشمی روز دوشنبه در آخرین روز از هفته کتاب (24 آبان تا اول آذر) در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا افزود: اکنون در بازار نشر کتابهای بسیاری وجود دارد که برخی از آنها کپی برداری از کتب دیگر بوده و این موضوع با ایجاد بی اعتمادی در بین قشر کتابخوان، آنان را نسبت به مطالعه بی رغبت کرده است.
وی اظهار کرد: کتابسازی اثر سوء بر افکار و اذهان عمومی در رابطه با فرهنگ کتابخوانی گذاشته و برای جلب اعتماد و تشویق مردم به افزایش سرانه مطالعه، باید روند کپی کردن از کتاب متوقف شود.
قاضی زاده هاشمی، با تاکید بر گرایش ناشران به تالیفات خوب و با کیفیت، ادامه داد: پدیده کتابسازی به صنعت نشر صدمه می زند و کتابهای مفید و ارزشمند را نیز تحت الشعاع قرار داده و ممکن است مخاطب، کتاب خوب را نیز به چشم کپی برداری ببیند.
نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نظارت بر روند تولید کتاب باید از سوی متولیان امور فرهنگی بیشتر شود تا بتوان مردم را به خواندن کتابهای دست اول و خوب تشویق کرد.
قاضی زاده هاشمی، با بیان اینکه سیستم آموزشی و تربیتی نیز در افزایش سرانه مطالعه نقش مهمی دارد، گفت: باید در طول دوران تحصیلی برنامه های متنوعی با محوریت کتابخوانی در مدارس برگزار شود تا دانش آموزان با کتاب مانوس شوند.
فراهنگ**9022**1027**خبرنگار: رقیه نوری**انتشاردهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 636 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار