دوشنبه, 01 آذر 1395 ساعت 09:40

سومین شماره «ایرانشهر امروز» منتشر شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سومین شماره ماهنامه «ایرانشهر امروز» به صاحب امتیازی موسسه فرهنگی رایزن و سردبیری سیدعلی آل‌داود منتشر و روانه بازار کتاب و دکه‌های مطبوعاتی شد.
به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از موسسه فرهنگی رایزن، مقالاتی چون نگاهی به روابط فرهنگی ایران و یونان در دوران هخامنشیان از فتح‌الله مجتبایی، «نقش فرهنگی خاندان‌ ها در جامعه قدیم» از نصرالله پورجوادی، رستم‌الحکما از سیدعلی آل‌داود، وزن «آهوی کوهی» منسوب به ابوحفض سغدی از امید طبیب‌زاده و تفسیر جلال‌الدین دوانی بر حافظ کارل ارنست ترجمه مسعود فریامنش در این شماره نشریه منتشر شده است.
علی اشرف صادقی، عبدالحسین آذرنگ، وحید سبزیان‌پور و خلیل کهریزی از دیگر نویسندگان این شماره در حوزه مطالعات ایرانی هستند.
این شماره از نشریه مطالعات ایرانی و نقد کتاب «ایرانشهر امروز» با سرمقاله جواد طباطبایی درباره «زبان ملی و برنامه آموزش و زبان‌های محلی» روانه بازار نشر شده است.
بخشی از این شماره، به «نقد کتاب» اختصاص دارد که در این شماره طهمورث ساجدی کتاب ژید را نقد و بررسی کرده و شیما جعفری‌ دهقی پژوهشی تازه درباره متون سغدی مسیحی نگاشته است، ضمن آن که در بخش مطالعات اسلامی در جهان معاصر، «ستایش مرگ» اثر محمد الحداد با ترجمه احسان موسوی خلخالی آمده است.
از دیگر نویسندگان شماره سوم ماهنامه «ایرانشهر امروز» می‌توان به سعید رضوانی (دو داستانک از فرانتس هولر)، سید فرید قاسمی و بهناز علی‌پور گسکری در بخش ادبیات معاصر ایران، محمود امیدسالار در بخش اسناد و نسخه‌های خطی اشاره کرد ضمن آن که در بخش اندیشه و فرهنگ در جهان، «هنر و اثر» احمد سمیعی (گیلانی) به چشم می‌خورد.
«ایرانشهر امروز» یک مجله فارسی ‌زبان و ماهانه به سردبیری استاد سیدعلی آل داود است که در مقطع فعلی، دو ماه یک بار به صاحب امتیازی موسسه فرهنگی رایزن منتشر می‌شود.

** «خانه پدری» نقد می شود
به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب، نقد و بررسی کتاب «خانه پدری» نوشته شهریار زمانی روز سه شنبه دوم آذر در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می شود.
«خانه پدری» با حضور نویسنده اثر، حسینعلی جعفری و محمد حسن مقیسه نقد و بررسی می شود.
این کتاب عنوان رمانی است درباره زندگی جلال آل‌ احمد که تلاش می‌کند چهره ‌جدیدی از این نویسنده صاحب نام معاصر به نسل جوان معرفی کند.
این نشست ساعت 14 تا 16 در سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، برگزار می شود.

** کتابخانه ملی 28 و 30 صفر باز است
به گزارش ایرنا از کتابخانه ملی، این کتابخانه روزهای بیست و هشتم و سی ام صفر مصادف با سالگرد رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام رضا (ص) باز خواهد بود.
فراهنگ**1880**1027**دریافت کننده: پروین اروجی**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1038 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار