شنبه, 29 آبان 1395 ساعت 14:49

فروش بیش از 160 هزار نسخه کتاب در پاییزه کتاب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کمتر از یک هفته از اجرای طرح پاییزه کتاب در بیش از 600 کتابفروشی گذشته و تعداد کتاب های به فروش رسیده از مرز 160 هزار نسخه گذشت.
به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب، طرح « پاییزه کتاب» با شعار « ایران می خواند » که در بازه زمانی یک ماهه از 24 آبان آغاز و تا 24 آذر در کتابفروشی های کشور اجرا می شود، با استقبال کتابفروشی ‌ها و کتابخوان‌ ها همراه شده است.
این میزان فروش با توجه به گذشت تنها چند روز از آغاز آن، نسبت به دوره قبل رشدی سه برابری را نشان می‌دهد.
بر این اساس، پیش‌بینی می‌شود میزان فروش در طرح پائیزه کتاب، بیشتر از سه طرح قبلی (کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب) باشد.
استان های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، فارس، مازندران و یزد تاکنون از بین 31 استان مشارکت کننده در این طرح، جزو 10 استان پر فروش بر اساس کتاب شناخته شده اند.
همچنین، کتابفروشی های «شهر کتاب مشهد»، « رشد » ، « فرازمند رشت» ، « پردیس کتاب» ، « کتاب آبان» ، « نمایشگاه و فروشگاه کتاب محام » ، « شهر کتاب ساری »، « شهر کتاب مرکزی »، « نمایشگاه کتاب کودک» و «شهر کتاب رشت» تاکنون از بین 559 کتابفروشی فعال در طرح «پاییزه کتاب» جزو پر فروش ترین کتابفروشی ها بر اساس کتاب در سطح کشور هستند.
در این طرح سقف تخفیف برای هر کتابفروشی حداقل 20 میلیون ریال و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک میلیون ریال است و خریدار هم می‌تواند در چند نوبت و از چند کتابفروشی عضو طرح «پائیزه کتاب»، آثار مورد نیاز خود را خریداری کند.

**مجموعه کتاب‌های «الفبای نوای دل» رونمایی می شود
مجموعه کتاب‌های «الفبای نوای دل» (کاملترین و جامع‌ترین آموزش ردیف دستگاهی در قالب مداحی: دشتی، شور، همایون، سه گاه، ...) دوشنبه (اول آذرماه) در سرای کتاب موسسه خانه کتاب رونمایی می شود.
محمد رجبی دوانی، احمد مسجد جامعی، محمود بیات مجموعه کتاب‌های «الفبای نوای دل» را رونمایی می کنند.
کتاب «الفبای نوای دل» همراه با لوح‌های فشرده نوایی و مداحی در قالب دستگاه‌های دشتی، شور، همایون و دستگاه سه‌گاه و 147 ردیف دستگاهی در 4 جلد در اشعار، دعا، مناجات، روضه خوانده و روانه بازار شده است.
این مجموعه شامل گنجینه‌ای کامل از ردیف دستگاهی است که در آن نزدیک به 700 ردیف دستگاهی با سوز دل اجرا شده و مورد تأیید سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس تشکلات دینی، رئیس کانون مداحان و خانه مداحان، مورد تحسین و تأیید تمام رؤسای کانون‌های مداحی کل کشور، مورد تحسین و تشویق شخصیت‌های مهم کشوری و لشکری و اقشار زیادی از مداحان و ذاکران قرار گرفته است.
علاقمندان برای حضور در این نشست می توانند ساعت 14 تا 16 به طبقه منهای دو موسسه خانه کتاب واقع در خیابان انقلاب، بین فلسطین و صبای جنوبی، شماره 1080 مراجعه کنند.
فراهنگ**1880* 1823دریافت کننده: پروین اروجی* انتشار دهنده: طاهره نبی اللهی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1105 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار