شنبه, 29 آبان 1395 ساعت 12:16

گسترش همکاری های ستاد علوم شناختی و سازمان تدوین کتب دانشگاهی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی در علوم اسلامی و انسانی تفاهم‌نامه‌ای با هدف گسترش همکاری‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی منعقد کردند.
به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توجه به علوم و فناوری‌های شناختی به دلیل تاثیر شگرف و مستقیم روی زندگی انسان‌ها به سرعت رو به افزایش است و می توان میزان رشد فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی به همراه افزایش ابزارها و کاربردهای علوم و فناوری‌های شناختی در دنیا به خصوص در کشورهای پیشرو را به خوبی مشاهده کرد.
رصدها نشان می دهد که نتایج علمی و کاربردی علوم و فناوری‌های شناختی نقش بسیار پررنگ‌تری در تحول آینده جوامع ایفا خواهند کرد. بنابراین به موازات کشورهای پیشرو، توسعه علوم و فناوری‌های شناختی از اولویت‌های ملی در جمهوری اسلامی ایران است.
در این راستا ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی در سطح ملی مسئولیت برنامه‌ریزی برای این هدف با ارزش و پر اهمیت ملی و هدایت حمایت‌های لازم از آن را برعهده دارد.
یکی از اولویت‌های مورد تأکید ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، ترویج و انتشار کتب مرتبط با علوم شناختی است. برای عملی کردن این هدف، ستاد از کتاب‌های درسی و یا ترویجی ترجمه ‌شده، گردآوری‌شده، تألیفی و تصنیفی در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی حمایت می‌کند.
تاکنون ستاد از بیش از 70 جلد کتاب مرتبط با علوم و فناوری حمایت کرده و در زمینه تألیف درسنامه‌ نیز گام‌های مؤثری برداشته است.
به منظور توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی، به منظور گسترش همکاری‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی، تفاهم‌نامه‌ای بین ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی در علوم اسلامی و انسانی 'سمت' منعقد شد.
تألیف و ترجمه کتاب‌های مبنایی در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی، تألیف و تدوین کتاب‌های درسی در رشته‌های مورد نیاز و مرتبط، چاپ و نشر توزیع آثار مشترک در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و همکاری‌های مشترک در زمینه نشر الکترونیک از جمله مفاد این تفاهم نامه است.
علمی**1023**1834
دریافت کننده: ابوالقاسم تیموری**انتشار: ناهید شفیعی

اطلاعات تکميلي

خواندن 1174 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار