شنبه, 29 آبان 1395 ساعت 10:57

قدردانی مسجد جامعی از حضور همه اقشار در روز کتابگردی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عضو شورای اسلامی شهر تهران در پیامی از همه افرادی که در روز کتابگردی(پنجشنبه 27 آبان) به کتابفروشی‌ها آمده و از این فراخوان حمایت کردند، قدردانی کرد.
به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، در پیام احمد مسجد جامعی آمده است: پنجشنبه بیست وهفتم آبان ماه به یاری هنرمندان، نویسندگان، علما و مدیران فرهنگی، تشکل های صنفی و فرهنگی مرتبط با کتاب و اصحاب رسانه، کتابفروشی های تهران و بسیاری از شهرهای دیگر میزبان مردم فرهیخته و کتاب دوست بودند.
وی می افزاید: شاید در خبرهای رسمی بیشتر حضور چهره های مشهور برجسته تر شده بود اما گزارش های مردمی نشان می دهد که آخرین پنجشنبه هفته کتاب به آیینی فرهنگی برای سر زدن به کتابفروشی ها و خرید کتاب تبدیل شده است.
مسجد جامعی در این پیام ادامه می دهد: طبیعی است که چنین آیینی نمی تواند همه مشکلات ساختاری کتاب و کتابخوانی را در ایران حل کند اما با به میدان آوردن ظرفیت های فرهنگی و هنری و مدیریتی می تواند مسایل نشر و مخصوصا کتابفروشی ها را در اولویت قرار دهد.
«کتابفروشی ها در این روز علاوه بر اینکه پاتوق هایی فرهنگی هستند که مردم همزمان با خرید کتاب با مولفان و صاحب نظران و پدیدآورندگان گفت وگو می کنند، به اتاق های فکر مدیران فرهنگی تبدیل می شود تا از نزدیک با مسایل و مشکلات کتاب و کتابفروشیها آشنا شده و برای حل آنها چاره جویی کنند.»
در ادامه این پیام آمده است: برای گرامیداشت آیین کتابگردی از چند هفته پیش گروه هایی داوطلبانه فعالیت و تشکل های صنفی و فرهنگی مرتبط با کتاب از این حرکت استقبال و پشتیبانی کردند. کتابفروشان و هنرمندان و مولفان به صورت مردمی و داوطلبانه برای این روز برنامه ریزی کردند و علما و نویسندگان و چهره های برجسته فکری، سیاسی و فرهنگی با پشتیبانی از این پویش به جمع دعوت کنندگان پیوستند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح می کند: هنرمندان با انتشار پیام های تصویری و مکتوب به این پویش گرما بخشیدند و اصحاب رسانه، روزنامه نگاران، خبرنگاران و فعالان شبکه های اجتماعی با پوشش فراگیر دعوت ها و حضور مردم و چهره ها در کتابفروشی ها نقش مهمی در موفقیت این پویش ایفا کردند. روز پنجشنبه در شهرهای مختلف، چهره های برجسته فرهنگی و اجتماعی و اصحاب رسانه در کنار مردم و خانواده ها در کتابفروشی ها حضور یافتند.
مسجد جامعی در این پیام به عنوان یکی از اعضای این پویش از حضور گرم مردم در کتابفروشی های سراسر کشور قدردانی و اظهار امیدواری کرد این حضور در طول سال نیز ادامه داشته باشد.
وی در این پیام همچنین از پشتیبانی اصحاب رسانه اعم‌ از روزنامه نگاران، خبرنگاران و مدیران رسانه های مکتوب و صوتی و تصویری و سایت ها و پایگاه های خبری و شبکه های اجتماعی نیز قدردانی کرد.
فراهنگ ** 1880 ** 1071 ** دریافت کننده: پروین اروجی ** انتشار دهنده: امید غیاثوند

اطلاعات تکميلي

خواندن 1074 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار