جمعه, 28 آبان 1395 ساعت 23:58

دایره المعارف 10 هزار سال پزشکی پنج قاره جهان در کرمان رونمایی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دایره المعارف 10 هزار سال پزشکی در پنج قاره جهان همزمان با هفته کتاب و در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان کرمان رونمایی شد.
به گزارش ایرنا دکتر «حسین تجدد» این دایره المعارف هشت جلدی را ظرف مدت 15 سال به پایان رساند.
آیین رونمایی از این مجموعه شامگاه جمعه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیر مرکز کرمان شناسی، خانواده مرحوم حسین تجدد، جمعی از مسؤولان و دانشگاهیان در محل مجتمع نمایشگاهی جنوبشرق کرمان برگزار شد.
دکتر حسین تجدد متولد 1307 در رفسنجان، پزشک و نویسنده بود و تألیف 24 عنوان کتاب و دایره المعارف را در کارنامه علمی خود دارد.
وی، خیر دانشگاه ساز و بانی نخستین دانشکده ایران شناسی کشور در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان است که 14 مهر امسال در سن 88 سالگی درگذشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این آیین گفت: یکی از وظایف ما در حوزه فرهنگ، تجلیل از بزرگان فرهنگ است و معرفی این افراد به ارتقای سطح بینش و آگاهی مردم کمک می کند که چه بزرگوارانی در این سرزمین می زیستند.
محمدرضا علیزاده افزود: همت و پشتکار، نگاه و دیدگاه در حوزه های مختلف پزشکی، تاریخ و باستان شناسی، مهمترین ویژگی مرحوم دکتر تجدد است که از جایگاه والا و با ارزش ایشان نشأت می گیرد.
وی با بیان اینکه مرحوم تجدد به وطن، کشور و شهر خود عشق و علاقه داشت، تصریح کرد: شهرستان رفسنجان سرشار از شخصیت هایی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است و باید این شخصیت ها به جامعه معرفی شوند و وظیفه سنگین همه ماست که در این راستا تلاش کنیم.
مدیر مرکز کرمان شناسی نیز گفت: دکتر حسین تجدد دلبستگی خاصی داشت تا آثارش که در ارتباط با کرمان است از طریق مرکز کرمان شناسی به چاپ برسد.
محمدعلی گلاب زاده افزود: وی در عرصه اشاعه فرهنگ و گسترش دانش این مرز و بوم تلاش فراوانی داشت و سراسر زندگی این شخص به دانش و پویایی گذشت.
وی بیان کرد: تجدد، تمام مسیر عمر خود را به خدمت در عرصه پزشکی در بم، کرمان و رفسنجان به بیماران گذراند و بخشی از تألیفات وی در مرکز کرمان شناسی به چاپ رسیده و موجود است.
همچنین در این آیین از 'دایره المعارف تاریخ دندانپزشکی جهان' و کتاب 'فراز و فرودهای انقلاب مشروطیت و سایر جنبش ها و قیام ها' از حسین تجدد رونمایی شد.
پانزدهمین نمایشگاه کتاب کرمان که 24 آبان گشایش یافت تا فردا 29 آبان در مجتمع نمایشگاهی جنوبشرق کرمان برپاست.
شبد**7437**3028**1504**خبرنگار: داود رجبی بهجت** انتشار دهندگان: رسول محمدحسنی** علی پاینده

اطلاعات تکميلي

خواندن 1025 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار