جمعه, 28 آبان 1395 ساعت 16:17

معاون فرهنگی وزارت ارشاد: کمک به برگزاری170جشنواره دردستور کار است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این وزارت خانه بر اساس انعقاد تفاهم ‌نامه با اداره های فرهنگ و ارشاداسلامی استان ها، درسال جاری برنامه کمک به برگزاری 170جشنواره بین المللی،ملی واستانی را در دستور کار خود داشته است.
به گزارش ایرنا، همایون امیرزاده روز جمعه در حاشیه بازدید از کتابخانه های شهرستان آران و بیدگل درگفت وگو باایرنا افزود: در خصوص کمک مالی اعتباری به این جشنواره ها، بالغ بر 10 میلیارد ریال از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تخصیص یافته و نیز کمک هایی به ارتقا محتوایی این جشنواره ها شده است.
وی بیان کرد: تا کنون بیش از 50 درصد این جشنواره ها برگزار شده است که مابقی نیز تا پایان امسال برگزار می شود.
وی تصریح کرد: عمده این جشنواره ها استانی است و به منظور تمرکز زدایی فعالیت ها، توجه به استعدادهای منطقه ای و محلی و نیز کمک به ارتقا شاخص های فرهنگی هر منطقه برگزار می ‌شود.
امیرزاده گفت: امسال 16 جشنواره در خصوص فرهنگ رضوی به صورت ملی و یک مورد هم به صورت بین المللی برگزار شده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل نیز در حاشیه این بازدید گفت: 40 عنوان کتاب با موضوع و محوریت دفاع مقدس در شهرستان آران و بیدگل تدوین و منتشر شده است.
میثم نمکی وصیت نامه شهدا، خاطره، رمان، مجموعه شعر و گفت ‌و گو را از جمله کتاب های منتشر شده در این حوزه دانست و تصریح کرد: این کتاب ها با حمایت موسسه های مرتبط با ایثار و شهادت، هیات های مذهبی، خانواده شهدا و ایثارگران شهرستان تدوین و منتشر شده است.
وی گفت: دو اثر جدید در حوزه دفاع مقدس در آران و بیدگل تدوین شده است و به زودی چاپ و روانه بازار کتاب خواهد شد.
مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به آران و بیدگل از چند کتابفروشی و کتابخانه این شهرستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.
شهرستان آران و بیدگل با 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
7408/7472/1352
* خبرنگار: حسین منصوری فر **انتشاردهنده:نوشین مطلبی خواه

اطلاعات تکميلي

خواندن 978 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار