جمعه, 28 آبان 1395 ساعت 08:43

پرتال جامع شعر کشور رونمایی می ‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مشاوراجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پرتال جامع شعر کشور تا پایان سال جاری رونمایی می شود.
به گزارش ایرنا، همایون امیرزاده شامگاه پنجشنبه در دومین همایش جایزه ادبی و هنری سیلک در سالن جلسات خانه عامری های کاشان افزود: این پرتال دسترسی شاعران و دوست داران شعر و ادب در هر جای کشور را به منتقدان ادبی و شاعران برجسته کشور بدون واسطه و به صورت ارتباط مستقیم فراهم می کند.
وی بیان کرد: ساماندهی انجمن های ادبی نیز در دستور کار معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است تا دولت بتواند نه بطور یکسان بلکه برنامه محور، کمک هایی را به آنها ارائه کند.
وی ادامه داد: در این راستا و به منظور کمک به طرح های خلاقانه انجمن ها به خصوص انجمن های ادبی اعتبار ویژه 20 میلیارد ریالی در دولت در نظر گرفته شده است.
امیرزاده با اشاره به این که در دوره هایی در حوزه های فرهنگی در کشور افراط و تفریط داشتیم گفت: مشی دولت تدبیر و امید همواره دوری از افراط و تفریط در حوزه فرهنگ بوده است و اقدام های خوبی در این زمینه تاکنون صورت گرفته است.
وی بیان کرد: این که فکر کنیم راه رسیدن به هدف های ملی درحوزه فرهنگ فقط از راه دولتی است اشتباهی بیش نیست و باید جوایز ادبی در بخش خصوصی مورد حمایت قرار گیرد تا بتوانیم به اهداف کلان ادبی دست یابیم.
وی گفت: تنها راه افزایش محبوبیت در حوزه کتاب و کتابخوانی، ارزش گذاری اجتماعی در حوزه کتابخوانی است تا مشکلات در این حوزه رفع شود.
امیرزاده از ایجاد 133 باشگاه کتابخوانی در کاشان به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان تقدیر کرد و گفت: حدود یک هزار باشگاه کتابخوانی در کشور داریم که کاشان با دو هزار عضو در کشور نمونه است.
وی از آمادگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای امضای توافقنامه فرهنگی،‌ اجرایی و ارزشی با شهرداری کاشان خبر داد.
دومین همایش جایزه ادبی و هنری سیلک کاشان شامگاه پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان کاشان و شاعران و نویسندگان کشور در سالن جلسات خانه تاریخی عامری های کاشان برگزار شد.
برندگان این دوره همایش جایزه ادبی و هنری سیلک کاشان در بخش شعر به ترتیب مریم اختر کاویان، میلاد کامیابیان و آریا معصومی و برندگان بخش کتاب نیز به ترتیب سلمان باقری، سروش چیت ساز و بهزاد باباخانی معرفی شدند.
7408/7472 / 6075* خبرنگار: حسین منصوری فر** انتشاردهنده: زهرا هجینی نژاد

اطلاعات تکميلي

خواندن 1063 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار